Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában mely országokban...

Európában mely országokban van jelen nagymértékben az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés

Melyik országok azok ahol sokan utálják a zsidókat?


Egy képzeletbeli táblázaton Magyarország hanyadik lenne ha zsidó gyűlöletről van szó?


(Csak európai országok)



#Európa #zsidó #antiszmita
2012. szept. 27. 15:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Úgy tudom Oroszország, talán rögtön utána Magyarország, de a legtöbben csak a nagytőkéseket utálják.
2012. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%

A tömeges antiszemitizmus buta emberek gondolatvilága, amelyet két ok vált ki. Az egyik a rossz életkörülmények, a másik pedig ha valamely kis csoport nagyhangúan ismételgeti, hogy az összes probléma a zsidók miatt van. Ebből az is látszik, hogy ahol jól mennek a dolgok, nehéz hivatkozni a bajokra.

Konkrét országokat nem mondanék, de ahol e kettő egyszerre van jelen, ott a jelenség erős. Előfordul, hogy a problémákat más csoportokra szemléletesebb kenni, ott azok elleni fellépés mutatkozik. Például Németországban a törökellenesség, Franciaországban az arab ellenesség, nálunk a cigányellenesség.

Magyarország a táblázatban, ha nem egyedül, akkor esetleg holtversenyben lenne az első helyen.

2012. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%

" Az egyik a rossz életkörülmények, a másik pedig ha valamely kis csoport nagyhangúan ismételgeti, hogy az összes probléma a zsidók miatt van."


A zsidók meg úgy enblock szentek, nem? Vajon 5000 éve (sőt több), miért gyűlölik őket nagy mértékben az éppen ismert világban??? Ha a pofátlanságukkal nem adnának okot, nem kellene gyűlölni őket.

2012. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
Akárhogy is kutatok az emlékezetemben, nem emlékszem rá, hogy sok évtizedes életem alatt bármi okom is akadt volna a zsidókat utálni. Csak hálával tartozom nekik. Általános iskolás nagy szerelmem zsidó volt. Első menyasszonyom zsidó volt. Soros György pénzén és segítségével tanultam az USA-ban. Egy kórházi szerelmem zsidó volt. 18 éves koromban remek cimborám, talán barátom zsidó volt. Nagyon jószívűnek, jó barátnak ismertem. Volt érettségiző osztályomból a legjobb fejek zsidók voltak. Sorolhatnám, van még egy rakat példám... a feleségem zsidó származású, nagyszerű asszony. Néha eszembe jutott, hogy a fene egye meg, én miért nem vagyok az?
2012. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
34%

Szegény...inkább sajnállak,mint utállak.

Azzal jössz,mint a legtöbb zsidópártoló ember.Nem látsz a dolgok mögé.

Elkezdeném most magyarázni,de azt hiszem,hiába tépném a számat(pontosabban a billentyűket),úgy sem fognád fel azt,ami körül vesz,amibe benne vagy.

És mielőtt nekikezdenél...

nem,nem vagyok náci,csak látom,hogy mi folyik körülöttem.


(És na igen,nem zörög a haraszt,ha nem fújja a szél)

2012. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"Volt érettségiző osztályomból a legjobb fejek zsidók voltak"


Nagyon csúnya általánosítás mit ne mondjak...tehát az osztályodban aki nem volt zsidó az nem is volt jó fej?És azért voltak jó fejek mert zsidók voltak vagy mert annak születtek?

Szerintem a jófej-ség nem az ember származásától függ, nagy hülyeségeket hordtál itt össze, amit leírtál az nem a zsidó mivoltuknak köszönhető hanem az embernek aki belül lakozik.

2012. szept. 27. 16:33
 7/37 anonim ***** válasza:
50%

Szűk hazánkban antiszemitából is sok van,de mi nemes egyszerűséggel inkább mizantrópok vagyunk.


6-os gondolom megtudod mondani hogy melyik zsidó ünnepen,ünneplik az általad felvázolt dolgot:


[link]

2012. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Kelet-Közép Európában jelentősebb, nyugaton inkább a muzulmánellenesség (bár az arabok is szemiták) dominál.

Ahol sok a muszlim, például Dél-Franciaország, Párizs egyes részei, a svédországi Malmö, onnan menekülnek a zsidók.

2012. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
8-as kérdező, ezt én annak idején nem tudtam. Csak azóta gondolom így, mióta sok év eltelt és még mindig nagyon jóban vagyunk a régi haverokkal. Szóval a minősítésem kiállta az idők próbáját.
2012. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Aha, én sem gondolom, hogy zsidó mivoltuknak köszönhető, csak azt írtam, hogy semmi okom utálni őket, sőt!
2012. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!