Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg Moldova mennyire...

Jelenleg Moldova mennyire akarna Romániához tartozni?

Figyelt kérdés

A moldovaiak nagy része akarna csatlakozni?

Úgy hallottam, hogy román barát kormányuk van most.


Menyi idő lehet míg csatlakoznak? Pár év?


Vagy ez nem a közeljövőben lesz?


2012. szept. 28. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem fognak, ez nem ilyen egyszerű.

Nekünk meg Izrael barát kormányunk van, mégse válunk Izraellé. Leginkább azért, mert olyan méretű forradalom törne ki, amilyet még nem látott a világ és nem hiszem, hogy letudnák verni. A zsidók nagy része, akik itt élnek, ők magyarnak vallják magukat és szerintem ők sem hagynák. Izrael meg nem hiszem, hogy a saját vérét elkezdené irtani.

A másik meg az, hogy rengeteg macerával jár egy beolvasztás. Új törvények elfogadása, alárendelt szerep az anyaország felé...

De mondom, a fő ok ami miatt nem történhet meg egy ilyen beolvasztás, hogy ilyenkor kivételesen a népuralom érvényesül.

2012. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most a zsidók meg Izrael hogy jön ide??


Moldova és Románia 1 nyelvet beszélnek. Csak arra lennék kíváncsi, hogy Moldova vajon akarná-e a Romániával való egyesülést, és ha igen, akkor mennyi időn belül egyesülnének kb?


Vagy a moldávok többsége hogyan viszonyul ehhez?

2012. szept. 28. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló! Hogy tudod egy olyan kérdésben is a zsidókat látni, amiben még csak távolról sincs zsidókra való utalás?
2012. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt mondom énis...ez már zsidómánia.....mindenkibe azt látja meg mindenbe
2012. szept. 28. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:
A moldávok egy része román nacionalista, aki románnak tartja magát, de van egy része aki függetlenségpárti, és a moldávot egy külön nemzetnek tartja, szóval megosztottak ebben a kérdésben. A román pártiak vannak többségben egyébként. Moldova Európa legszegényebb állama, szóval Románia politikai elitje bár egyébként lélekben és szavakban támogatja a két állam esetleges egyesülését, a gyakorlatban nem nagyon erőltetik, hogy Európa legszegényebb régiója, csak úgy hipp-hopp Románia része legyen. Egyébként néhány éve volt Romániában egy közvéleménykutatás ezzel kapcsolatban, ahol valamivel többen válaszolták azt, hogy nem örülnének, ha Moldávia egyesülne Romániával. Szóval, ha meg is történik, nem mostanában.
2012. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak hasonlatként írtam, bocs ha mélyebben belementem a "zsidózásba".

Egyébként meg úgy beszélsz itt rólam a másikkal, mintha itt se lennék, ez se szép dolog.

2012. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Moldovában az is probléma, hogy a nyugati része Romániához, a Dnyeszteren túli területek Ukrajnához vagy inkább Oroszországhoz szeretnének csatlakozni.

Mellesleg a nagyhatalmak nem engednék az egyesülést, mert az a második világháború végén kialakított határok megváltoztatását jelentené, és ez precedens lenne a további határváltoztatásokra (bár Koszovó esetében eltekintettek ettől).

2012. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy Moldova szeretné, de Románia nem. Románia egy olyan szintű ország, mint Magyarország, tehát szegény, no de nem annyira, mint Moldova...
2012. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én ezt pont fordítva tudtam....vagyis hogy Moldova nem akarja (magyarán csak egy hangos kisebbség román nacionalista), Románia meg akarja....


Vagy ez nem így van?

2012. szept. 29. 18:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Ebbe a kérdésbe még nem másztam bele, de Románia, aki tudja mi a szegénység, mert 10 éve még nagyon szarul éltek, és csak most lettek fejlettebbek, miért vállalnának magukra egy szegény régiót?

Mer az, hogy Magyarországon sokan akarják Harghita meg Maros megyéket, azt megértem, mert azok elég fejlett régiók, de hogy Romániának minek kéne egy olyan ország, ami Európa legszegényebbje...Ráadásul Moldovában csak a Romániához közel eső részeken beszélnek románul, az Ukrajnához közel eső részeken ukránul beszélnek. Hát nem látom benne a logikát :)

2012. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!