Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország fejlettebb, mint...

Németország fejlettebb, mint Svédország?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy messze a skandináv országok a legfejlettebbek Európában, de pl. HDI szerint Németország a világ 9., míg Svédország a 10. legfejlettebb országa.
2012. okt. 7. 01:43
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Rosszul hitted.

A HDI csak egy szám, amiket az unatkozó tudósok kreálnak.

Ha a tényeket nézzük Németország nagyon fejlett. Sokkal de sokkal jobban mint Svédország.

Bár az attól is függ honnan nézed.

Gazdaságilag egyszerűen összehasonlíthatatlanok.

De mondom, az attól függ hogy honnan nézed.

Nekem Németország örök kedvenc, egyszerűen ők a legjobbak és kész. Zseniálisak , így tudnám leírni.

A skandináv országok is jók, csak ha nekem ezt mondják hogy "skandináv ország", mindig Norvégia jut eszembe.

De persze ott sem kolbászból van a kerítés, ahogy mondani szokás :)

2012. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem Svédország fejlettebb, de a különbség valóban nem valami nagy. Ilyen tekintetben az egy főre eső GDP pontosabb, mint a HDI.

Németországnak vannak elmaradottabb térségei, mint pl. a volt NDK északi része, vagy Drezda környéke. Svédországban kisebbek a területi egyenlőtlenségek.

2012. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!