Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az 1992 előtt született...

Az 1992 előtt született kárpátaljai magyarokat jogosan nevezhetjük "szovjet"-eknek?

Figyelt kérdés
Szerintem igen. Az orosz vagy ukrán elnevezés nem helytálló, de a szovjet igen. Ugyanolyan szerves részei voltak a Szovjetuniónak, mint az osztjákok és a vogulok, vagy északon az eszkimók, délen az üzbégek.

2012. dec. 9. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Végül is igen, de ők a mi szemünkben elsősorban mégis csak magyarok. Bár eredetileg ez a szó nem a lakosságot vagy a népeket jelölte, ha jól tudom.
2012. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nincs értelme, mivel a Szovjetunió megszűnt.

Az 1992 előtt született horvátokra se mondjuk, hogy ők még jugoszlávok.

2012. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Sőt, a magyarokat is nevezhetjük osztrák-magyaroknak, mint ahogyan a cseheket is. A románok, szlovákok, bunyevácok, stb. is igazából magyarok, mint ahogy a cigányok is. Az izraeliek pedig valójában rómaiak, mint ahogyan a marokkóiak is.
2012. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kárpátaljai magyar vagyok, szovjet állampolgárként születtem 1991-ben. Mivel a szovjet nem nemzetiség, és az ország már megszűnt, így ez egyáltalán nem helytálló. De most azt nem értem, hogy miért kell mindenáron a határon túli magyarokat "magyartalanítani"? Nekem minden felmenőm magyar, dédszüleimtől kezdve mindenki magyar állampolgár volt. Természetesen magyarnak tartom magam, nem értem mi a gond ezzel. Nem én költöztem más országba, hanem egyszerűen elvették az én szűkebb hazámat.
2012. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez nem "magyartalanítás", a Szovjetunióban mindig is megvoltak a különféle nemzetek, ukránok, oroszok, magyarok, stb-ik, de kollektíven mindenki "szovjet" volt.
2012. dec. 9. 19:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Még a szovjet himnusz is azt énekelte, hogy "népek barátságát vívtad te ki" azaz elismerte, hogy a szovjetunió egy multikultúrális állam és sosem volt célja mindenkit összeolvasztani egy amorf szovjet "nemzetiségű" tömbbé.
2012. dec. 9. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vicceljünk már hogy nem volt célja. Oroszosítottak ahol tudtak.
2012. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az orosz volt a vezető nép, tehát ilyen hatás elkerülhetetlen. A mai EU-ban is valamennyire "Belgiumosítják" Magyarországot pl. kampányok a homoszexualitás elfogadására, vallás gyengítése, Nyugati kultúra nyomatása
2012. dec. 9. 19:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó de én sose kértem hogy szovjetnek nevezzenek. Nyilván te sem örülnél neki ha Magyarországot a homoszexuálisok országának hívnak meg ilyesmi.
2012. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:
46%
Szerintem jogos. Mint ahogy az is jogos hogy aki 1990 előtt született Magyarországon az is Szovjet. Hogy miért? Mert Magyarország is a Szovjetunióhoz tartozott SZovjet bábállam volt.Annyiban különbözött a többi szovjet tagországtól hogy megengedték h a neve Magyarország legyen. Tehát te is szovjet vagy.
2013. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!