Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a közeljövőben létre fog jönni az EU-ban egy "európai" vagy "európai uniós" állampolgárság olyasmi séma szerint, mint ahogy Jugoszláviában volt a "jugoszláv" állampolgárság?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy először lesz pár világpolgár vagy erősen européer ember, akik nem azonosulnak egyik európai uniós országgal sem, csak kollektíven az EU-val, ezért létre fognak hozni egy "EU-s" állampolgárságot maguknak és ezeknek a gyerekeik se németek, franciák vagy magyarok lesznek, hanem egyszerűen csak európaiak.

2012. dec. 9. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem lehetséges,de az nem a következő 50 évben lesz.talán még később. túl nagy a különbség ország-ország között.

+nemzeti öntudat..ajjaj,megkérdeznél erről egy amolyan dísz hazafit,aki veri a mellényt,h mekkora magyar (azt már nem tudja mitől)

de simán létrejöhet.

2012. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
A neo-liberálok nagyon szeretnék ezt. Sőt a Himnuszokat is szűntessük meg legyen közös dal "Internacionálé" jelleggel...
2012. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2012. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2012. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2012. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 rémuralom ***** válasza:

Szerintem pár évtizeden belül elképzelhető, hogy a tagállamok olyanok legyenek, mint mondjuk az USA tagállamai. Ott ugye nem minnesotai állampolgárok vannak meg arizonaiak, hanem USA-állampolgárok.

Attól, hogy a tagállamok megszűnnek önálló államokként létezni, még nem fognak eltűnni a nemzeti kultúrák, és így a himnuszok sem. Még az amerikaiak jelentős része sem egyszerűen amerikaiként határozza meg magát, hanem floridaiként, oregoniként, wisconsiniként stb., pedig ott már egyrészt több, mint kétszáz éve unió van, másrészt a tagállamok sosem voltak nemzetállamok. Úgyhogy van egy olyan gyanúm, hogy a himnuszok és a többi kulturális egyediségek ugyanúgy megmaradnának akkor is, ha Magyarország, Franciaország és Finnország mint olyanok, eltűnnének a világatlaszokból, és helyükön az Európai Unió lenne egy országként.

Ha jól csinálják meg, szerintem mindenki csak nyerhet vele.

2012. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az USA-ban születtem volna valahogy én sem örülnék neki, ha egy kalap alá vennének a gusztustalan Kentuckyban lakó redneck parasztokkal.
2012. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Senki sem szeretne az usában születni.
2012. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Senki sem szeretne az usában születni."


Nem-e?

Rengetegen születtek volna oda.Igen sok magyar született volna szívesebben oda mint ide.

Nem a semmiért él USA-ban a legtöbb külhoni magyar.Magyarország után ott él a legtöbb magyar.

A szoci rendszerben a magyarok kedvenc menekült országa volt.


És bizony soknak összejött az élete ott a "fertőben".

2012. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Inkább ott mint itt.

Itt nincs semmi lehetőség. Az oktatás szar és most még jobban elszarják. Az emberek irigyek, mindenki a másét akarja, gorombák, pesszimisták és azt a kevés embert is aki akarja valamire vinni csak visszahúzzák.

2012. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!