Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lesz vége az észak-koreai...

Hogy lesz vége az észak-koreai rendszernek?

Figyelt kérdés

Egyszer mindennek vége lesz. Szóval mit gondoltok Észak-Koreáról?

Háborús beavatkozás az atombomba miatt nem túl esélyes.


Én erre tippelek: Kínában fokozatos enyhülés van, bár nagyon lassú. Egy idő után ezt rákényszerítik Észak-Koreára is, ami jelenleg kínai segélyen él. Vagy az északi vezetés reformokat kezd bevezetni magától, és Kína-szerűvé alakul.

A másik opció a forradalom, ami valószínűleg szintén Kínából indulna ki. Északon még a hadsereg puccsa lehetséges, de azzal nem jutnak előbbre.


Ti mit gondoltok, hogy lehet vége ennek a szörnyű diktatúrának?

Egy biztos: azonnali és gyors megoldás nincs.



2012. dec. 18. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Úgy lenne vége ahogy a Kádár rendszernek, kihalnak az öregek és jön helyette szabadabb elvű vezetőség

Másrészt nem értem miért foglalkoztok itt páran Korea-val, nem elég a szörnyű Magyar diktatúra?

20/F

2012. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

Az emberiség haladását semmilyen eszközzel sem lehet megállítani, akármilyen szigorúak is azok. Nyilván ÉK-ban is egyre jobban teret hodít majd a mobiltlefon, a net. Ha hivatalosan nem engedik, majd meglesz stikában, titkolózva. A netről pedig korlátlan információ áramolhat be oda, ami egy idő után nyilvánvalóvá teszi majd a lakosság egyre szélesebb rétegei előtt, hogy lehet másképp is élni, mint ami most van.

Először csak suttogni fognak, aztán egyre nyiltabban beszélnek majd arról, hogy a világ másképpen él, mint ők.

Az egész csak idő kérdése. Előttem feldereng egy véres, kegyetlen polgárháború réme, mivel a jelenlegi diktatúra nyilván tűzzel-vassal megpróbálja majd megőrizni a pozícióit, és üldözni fogják a haladó eszméket. Egy ideig biztos sikerrel is járnak majd, utána pedig elkezdődhet a világ népeihez való csatlakozás.

De ez se lesz zökkenőmentes, mivel az észak-koreai emberek olyan agymosáson mentek keresztül, hogy ezeket a beidegződéseket csak sokára lehet kiküszöbölni.

Nehéz időszak vár erre a szerencsétlen kis népre, úgy gondolom.

2012. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt nem értem miért foglalkoztok itt páran Korea-val, nem elég a szörnyű Magyar diktatúra?"


Ez nagyon korlátolt hozzáállás. Foglalkozom én eleget a hazámmal is, elvégre itt élek, de ez nem azt jelenti, hogy a külvilág nem is érdekel. Pont az az, ahonnan újat lehet tanulni. A világ nem csak Magyarországból áll.

2012. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tetris:


A mobiltelefonnal meg az internettel az a gond, hogy Észak-Koreában nem léteznek. És nem is fognak, ha a rendszeren múlik. Ezekhez tartozó rendszereket, mint kábelek, adótornyok, ki kéne építeni, de amíg nem hagyják, ez nem megy.


Tehát szerintem a forradalom a jelenlegi helyzetben elképzelhetetlen, mivel azt hiszik ott, hogy ők a legfejlettebb ország, és Dél-Koreában meg az USA-ban barbárság van. Forradalom még akkor lehet ha megint óriási éhínség lesz vagy hasonlók.


Tehát úgy gondolom, előbb valamilyen reformnak kell következnie a forradalomhoz, vagy kínai nyomásra, vagy maguktól.

2012. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Saját magát fogja felemészteni vagy hozzásegítik az elnyomott népet egy forradalomhoz ,vagy egy katonai puccshoz.
2013. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!