Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehország sokkal szegényebb,...

Csehország sokkal szegényebb, mint Németország és Ausztria?

Figyelt kérdés

Sokan járnak át dolgozni, vagy már lassan kiegyenlítődnek a különbségek?


Úgy hallottam Lengyelország még nagyon elmaradott, 2 millió lengyel dolgozik Németországban, 1 millió az Egyesült Királyságban.


2012. dec. 19. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegényebb, mint Ausztria, igen. Számadatokat nem keresek, mert azt te is meg tudod tenni.

Viszont eléggé meglátszik, mikor átmegy az ember az osztrák-cseh határon. A települések, az emberek, minden kicsit más. Csehországban vannak lepusztult részek és gettók, talán Ausztriában is, de nem láttam.

Ezzel együtt Csehország még mindig jobb, mint Magyarország.

2012. dec. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Nekem az szúrt szemet, nem most még pár éve, hogy Cseh országban filmet, zenét, szoftvert kb. 10x-12x annyit adnak el mint itthon. Pedig hányan lakják?

Meg valamiért szlovákok oda járnak dolgozni tömegesen, biztos nem azért mert éhbérek vannak.

2012. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Csehország kb. a szegény nyugati országok (Portugália, Görögország) szintjén van. Ausztria és Németország még jelentősen gazdagabb. Lengyelország kb. velünk van egy szinten.
2012. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a görögöknél most éppen mindenki magasabb szinten van.
2012. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:

"Azért a görögöknél most éppen mindenki magasabb szinten van."


Hát pedig nem. Nézd meg a "csökkentések" utáni béreket például.


Lengyelország velünk egy szinten? Maximum mi szeretnénk ...

2012. dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lengyelországban mikor voltam 3 éva, nagyjából egy szintnek tűnt. Azóta mondjuk már lehet hogy kicsit jobban állnak, de nem érzékelhetően.


A görögök pedig még mindig jobban élnek mint mi. Nemrég beszéltem egy illetővel, aki magyar és Görögországban lakott, azt mondta megy is vissza nemsokára. Mert még mindig jobb ott.

2012. dec. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Ezek relatív dolgok. Csehek járnak dolgozni Portugáliába. Szlovákok Spanyolba, Görögbe, pedig Szlovákia mint eurós ország pénz segélyt nyujt Görögországnak ahol csak anyugdíj 3x magasabb és a minimálbér magasabb nint a szlovák átlagbér. ☻
2012. dec. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!