Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy Orbán azt mondta,...

Most, hogy Orbán azt mondta, hogy Norvégiában nincs orvosképzés, akkor mostantól ez lesz a fideszesek véleménye is, amíg mást nem mond? Még ha jó nagy hülyeség.

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Itt szoktatok írni arról, hogy ebben is a nyugatot kéne követnünk, meg abban is, meg amabban is. Most ebben akkor nem? Pedig Ovi csak ötleteket vett tőletek. Visszanyalt a fagyi.
2012. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Fidesz hitvallás: Amit Orbán mond az szent. Majd, ha Orbán szólt nekik, hogy tévedett/hazudott, akkor majd azt fogják mondani, a miniszerelnök is ember ő is tévedhet. Kb. így kézelem el.
2012. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Szövegértelmezési gondok ? Orbán nem azt mondta, hogy Norvégiában nincs orvosképzés, hanem azt, hogy nem vagyunk olyan gazdagok, hogy Németországnak és Norvégiának képezzünk orvosokat. Ami, ugye, nem ugyanaz.

Norvégiában igenis van orvosképzés, de nem fedezi az igényeket... még mindig orvoshiány van... erre utalt Orbán megjegyzése:

Vagyis a Te pénzeden (is) kiképezzük az orvosokat, akik aztán a nagyobb fizetésért lelécelnek és mi orvosok nélkül maradunk - édesanyádat nincs aki kezelje... - aztán újra képzünk egy csomót, akik az ingyenes képzés után szintén elpucolnak... - mi újra orvosok nélkül maradunk...

Ez a szitu Neked megfelel ?

2012. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
43%
utolsó: de, Orbán azt mondta, hogy Norvégiában nincs orvosképzés...
2012. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy emlékszek, hogy tényleg ezt mondta.

Valószínűleg ezt az államilag finanszírozott ingyenes képzésre értette.

Azt nem tudom, hogy valójában milyen képzések vannak Norvégiában, de mivel Európa leggazdagabb országa így gondolom vannak magas ösztöndíjak is.

2012. dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Szövegértelmezési gondok ? Orbán nem azt mondta, hogy Norvégiában nincs orvosképzés, hanem azt, hogy nem vagyunk olyan gazdagok, hogy Németországnak és Norvégiának képezzünk orvosokat. Ami, ugye, nem ugyanaz. "


De azt mondta.


"Norvégiában nincs orvosképzés, mert tudják, hogy olyan magas fizetést nem tudnak adni, hogy majd máshol más emberek pénzén kiképzett orvosokat tudnak magukhoz csábítani. "


Kinél is van szövegértelmezési gond?

[link]

2012. dec. 30. 02:07
 7/15 A kérdező kommentje:
A vélemény amit mondott az valóban arról szólt, de érdemes az egészet elolvasni. AZT MONDTA, HOGY NINCS ORVOSKÉPZÉS.
2012. dec. 30. 02:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Idézet egy 2010-es cikkből:


"Norvégiában, Európa egyik leggazdagabb országában ugyanis nincs orvosképzés, minden norvég doktor külföldön szerez diplomát (nem véletlenül: az orvosi képzés az egyik legnagyobb kiadással járó oktatási forma, ezen „spórolnak” az északiak). Így nem véletlen, hogy Norvégia bőkezű ösztöndíjjal támogatja a külhonban tanuló diákjait. Ez azonban nem egyedi eset, több ország, például az Egyesült Államok is biztosít támogatást a magyarországi képzésben részt vevő hallgatóinak."


[link]

2012. dec. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ma 03:50


Van orvosképzés Norvégiában.

2012. dec. 30. 12:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Sőt, két egyetemen képeznek orvosokat, Osloban és Trondheimban. Elég felütni egy norvég intézmény-telefonkönyvet, a De medisinske fakultetet névnél.

Jómagam az oslói orvosi egyetem mellett lakom. Az egyetemnek még saját egyetemi korháza ia van. Én magam hallottam Orbán Viktort valamelyik magyar kanálison (már nem emlékszem melyiken), híradóban ollózták be a filmet, ahol azt mondta, amit tegnap 23:12-kor írtam. Hogy egy dilinyó újságíró rosszul idéz valamit... az nektek kitűnő alkalom arra, hogy a hasznos információt lepontozzátok. Jellemző.

2012. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!