Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várható az EU-ban, hogy...

Várható az EU-ban, hogy korlátozzák az emberek szabad áramlását?

Figyelt kérdés

Amíg a kelet-európai olcsó munkaerő segítette a nyugati fejlett országok gazdaságát, addig támogatták a szabad mozgást, de szerintem eljöhet az a határ, amikor az már teherré válik számukra. Például Spanyolországba a 2000-es években 800000 román költözött ki, de beköszöntött a válság, nagy részük szerintem most munkanélküli, Spanyolország nem tud velük mit kezdeni, de haza menni már nem akarnak. Franciaországban, Angliában is sokan ellenzik, hogy a kelet-európaiak ellepik az országukat.

A franciák már meg is kezdték a cigányok hazatelepítését.


2013. jan. 9. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az EU egyik alapelve a tőke és a munkaerő szabad áramlása, tehát szerintem nem fogják korlátozni.
2013. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel a szabad mozgás az EU egyik legfőbb alapelve, így ha az megszűnik, akkor az EU is bukik vele együtt. Mellesleg a nem dolgozó cigányokat, ne hasonlítsad a valóban dolgozni akaró kivándorlókhoz.
2013. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"A franciák már meg is kezdték a cigányok hazatelepítését."

A személyek szabad áramlása nem azt jelenti, hogy mindenki azt csinál, amit akar.


"David Cameron brit miniszterelnök indítványozni fogja Brüsszelben azon törvények módosítását, melyek lehetővé teszik az uniós állampolgárok munkavállalását az Egyesült Királyságban.

...

Cameron jelezte, szó sincs arról, hogy fontolgatnák az Unióból való kiszakadást, ám tény, hogy a tagság feletti egyetértés megújulásra szorulna."

2012. október 11.

[link]


Nem tudom, mennyire hiteles forrás, de az tény, hogy semmi sincs kőbe vésve. :)

2013. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az Európán kívülről jövő bevándorlókat már nagyon utálják.Főleg Közel-Keletről és Észak-Afrikából érkezetteket.

És már erősen korlátozzák a bevándorlásukat szerencsére.


Dolgoztam Franciaországban egy rövid ideig ,a francia emberek nem is tekintik embernek a muszlimokat meg a négereket.Egyszer azok a munkahelyemen, mellém áll a francia kolléga és így szól:"Tudod ők nem embereket , hanem állatok".

A legtöbb kollégám elmondta hogyha kimegyek a városba akkor szóba ne álljak velük.

Sokuk már deportáltatni akarja őket meg forradalmat terveznek.A történelem bizonyította hogyha a francia népnek nem tetszik valami akkor kész az utcára vonulni.


Pedig ezek a franciák nem holmi tini ,kopaszra borotvált nagyszájú műveletlenek voltak.


Európa más részéről érkezett bevándorlókkal semmi problémájuk nincs.

2013. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Európa más részéről érkezett bevándorlókkal semmi problémájuk nincs."


Szerintem van. Magyarországon is rengetegen ellenezték a kettős állampolgárságot, mert azt gondolták, hogy majd áttelepülnek, elveszik a munkát, nyugdíjat, oktatást stb.

Pedig magyarokról volt szó, nem afgánokról.

Szerintem nyugaton is sokan vannak, akik így gondolkodnak.

2013. jan. 9. 14:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek, itt azt akarják valahogy elérni, hogy azokat az EU-s állampolgárokat, akik se nem dolgoznak, se nem tanulnak, azokat el akarják küldeni, mert csak a jóléti rendszer előnyeit akarják kihasználni. És ebben egyetértek velük, mert rengeteg gond van a sok léhűtővel, akik csak állami pénzen akarnak élősködni.
2013. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek minden kedves afgántól, aki a kérdésemet olvassa.
2013. jan. 9. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már működik is,mivel egy sor eu-s országba csak úgy telepedhetsz le, ha garantálod a megélhetésedhez/=család/ szükséges napi összeget. Ez teljesen normális, hiszen senki nem azért dolgozik, hogy eltartson egy csomó léhűtőt, pláne,ha köze nincs az országhoz.
2013. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez már működik is,mivel egy sor eu-s országba csak úgy telepedhetsz le, ha garantálod a megélhetésedhez/=család/ szükséges napi összeget. Ez teljesen normális, hiszen senki nem azért dolgozik, hogy eltartson egy csomó léhűtőt, pláne,ha köze nincs az országhoz."


Nem kell kérni letelepedési engedélyt, viszont ezt találtam:

"A három hónapon túli tartózkodásnál a tagállamok kérhetik a megélhetéshez szükséges rendszeres jövedelem és a teljes körű betegbiztosítás igazolását, vagy a foglalkoztatást (munkaviszonyt), illetve tanulmányok folytatását bizonyító okiratot."


És akinek nincs ilyen, azt kitelepíthetik? Hogy igazolják, hogy már több mint 3 hónapja van az országban?

2013. jan. 9. 15:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, ahogy addig a kérelem valódiságára, vagy menekült státusz jogosságra fény derül és 3 hónap után sipirc haza.
2013. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!