Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A két világháború közti...

A két világháború közti időről volna egy pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Nos érettségire készülgetek viszont magántanuló vagyok! Kaptam egy haaatalmas tételsort és jópár kérdésre nemtalálok választ a neten!Konkrétan hatra!

Íme:

1. Elemezd az orosz forradalom céljait, a bolsevikok politikáját!

2. Ismertesd a sztálini diktatúra kialakulását és működését!

3. Írd le miért szerezhette meg a hatalmat Hitler, és milyen eszközökkel tette ezt meg!

4. Elemezd a náci gondolatrendszert, Hitler elképzeléseit!

5. Írd le a sztálinizmus gazdasági politikáját, az ipar fejlesztését a mezőgazdaság átszervezését!

6. Elemezd a nagy gazdasági világválság okait, és a megoldási kísérleteket!


Esetleg ha valaki eredményesebb a keresgetésben vagy tudja és leírná a válaszokat nagyon megköszönném és értékelném!


2013. jan. 13. 18:44
 1/7 Pro Patria ***** válasza:
48%
Ez nagyon hosszú lenne így. Szerintem senki nem fog itt 6 tételt 2-3 oldal terjedelemben kifejteni egyenként. Ez kb. 20 oldal lenne. Keresgess interneten, van fent csomó tétel, ne pont erre a címekre, csak a témákra. De ha nem tudsz róluk semmit, akkor késő elkezdeni.
2013. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a könyvben! Ezek MIND olyan kérdések, hogy ha az igazat mondanád el, akkor garantáltan kb. fél perc alatt megbuknál.
2013. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Doyen ***** válasza:
83%

Hohó! Mindig öröm belebotlani olyan zsenikbe, mint #2, akik a történészeknél jobban ismerik a történelmet.

Vagy legalábbis nem vesznek részt a történészek világméretű összeesküvésében, és átlátnak a történelemkönyv szörnyű hazugságain. Csak ez az összeesküvés az oka, hogy ő nem egyetemi professzor.

2013. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvárnád hogy írjanak le neked 6 tételt, nem semmi. Ezeken a kérdéseken mindig megdöbbenek. Kinyitod szépen az aktuális törikönyvet (20. század) és elkezded olvasgatni. Vagy ha tényleg nagyon lusta vagy, akkor olvasod a wikipédiát.

Ne várd, hogy bárki is nekikezd ezeket leírni.

2013. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De ha nem tudsz róluk semmit, akkor késő elkezdeni."


Késő??? Érettségit készül írni, nem szakdolgozatot... Ez a hat tétel, ha van hozzá anyag amiből lehet készülni, akkor legfeljebb 3 nap (de egy délután alatt is simán meg lehet, ha rendesen foglalkozik vele az ember).


Egyébként, ha középszintű érettségiről van szó, és nincs komolyabb célod a történelemmel továbbtanulás szempontjából, akkor én is a tankönyv vonatkozó fejezeteit tudom ajánlani, minden hiányossága ellenére is, mert középszintre bőven elég. Ha még mindig a Szárai-féle könyv használatos, akkor az fenn van neten is ( *****

De ha már másból tanítanak, akkor abból készülj.


Főleg azért érdemes inkább a tankönyvet használni, mert a neten talált dolgok sokszor megbízhatatlanok. Például én most kb 5mp alatt találtam a googlel kidolgozott történelem tételeket, de így belepillantva, nem biztos, hogy jó szívvel tudnám ajánlani azokat.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a történészeknél, hanem a könyvnél, mert abban mindig egy egyszerűsített változat van, ami ma már esetleg egyáltalán nem is elfogadott. Ha Kun Lászlóról kérdezett volna, akkor is ezt írtam volna, mert vele is ez a helyzet. Csak akkor nem okoskodnál itt.

D

2013. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. [link]


2.

[link]

[link]


3.

[link]


4.

[link]


5. a 2.-nál


6.

[link]


Parancsolj

2013. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!