Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csak nálunk szülnek a...

Miért csak nálunk szülnek a "megélhetésért"?

Figyelt kérdés
Nem csak a cigányok, sok magyar is, főleg a tanulatlanok, szegényebbek, miért szülnek 16-17 évesen havi 25e-ért? Ráadásul 5-6 gyereket, de 3-at minimum. A Gyesből nem is lehet megélni...mégis megéri nekik? A nyugati és skandináv országokban ahol több száz ezer forint is lehet a gyes, a csp. 50-60e, mégsem szülnek össze-vissza! 1-3 gyereket vállalnak. És azt sem a pénzért! Nálunk miért divat???

2013. jan. 20. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem csak nálunk.Nagy tévedésben élsz.


Mindenütt vannak élősködők.Például Ny. Európában egyes európán kívülről érkezők.

2013. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Nyugaton inkább elmennek dolgozni több pénzért, mint hogy élősködjenek kevesebb pénzből. Nálunk inkább élősködnek kevés pénzből, mint hogy munkahelyek híján éhen dögöljenek.
2013. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rémuralom ***** válasza:
27%
Nem a megélhetésért szülnek. Kefélnek, ahogy mindenki más, csak nekik nem telik fogamzásgátlásra, ezért néha abortusz, máskor szülés lesz belőle. Ha eltörölnék a családi pótlékot, és drasztikusan csökkentenék a gyest, akkor sem csökkenne lényegesen a születések száma, legalábbis nem ebben a körben.
2013. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ezek később sem mennek dolgozni, meg tanulni, inkább szülnek még egyet. Egyik volt osztálytársammal találkoztam, ő mondta, h inkább szül, m igy megélnek a férje sem dolgozik, mint dolgozik. 8. után sztem nem is ment tovább,... én is idén fejezem be a fősulit, 1 éves mellett. Most gondoljunk bele, milyen emberek lesznek ezekből a gyerekekből? Olyanok mint a szüleik. Egy idő után ki fogja megteremteni a csp.-ot meg a gyest, ha senki nem dolgozik?
2013. jan. 20. 14:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Való, h nincs sok munkalehetőség, de aki akar az talált, sose volt ilyen gondom, még gimi mellett sem. Mindig akadt vmi.. de 8 általánossal ne csodálkozzanak, h nincs munkahelyük.
2013. jan. 20. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy akinek nem telik fogamzásgátlóra (gumira), az mégis miből akarja felnevelni az állítólagos szegénysége miatt megszületett gyereket.
2013. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak nálunk van így. Én Angliában élek és itt is nagyon sokan gyereket vállalnak, mert dolgozni nem akarnak. És nem csak a bevándorló egy része csinálja ezt, hanem az angolok azon része is, akik az alsóbb társadalmi osztályokban élnek. A jóléti rendszerek ebbe fognak belebukni szerintem. Mert nagyon sok a visszaélés, sajnos.
2013. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak azt tudnám, hol van a romáknál a gyámhatóság? Aki egy 15 m2-es putriba szüli a 8. gyerekét is, ott a gyámhatóság miért nem intézkedik?


Én az ilyet nem segéllyel "jutalmaznám", hanem inkább büntetném a gyerek veszélyeztetéséért, de nagyon!

2013. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, te bemennél egy cigánytelepre, ha a gyámhatóság téged küldene ki intézkedni? Amúgy meg elég sok roma gyereket elvesznek. Dolgoztam már gyermekotthonban, a gyerekek nagy többsége roma számazású és azért kerültek oda, mert a szüleik lehetetlen körülmények között nevelték őket.
2013. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Utolsó, te bemennél egy cigánytelepre, ha a gyámhatóság téged küldene ki intézkedni?"


Ez a munkája. Ha nem meri végezni, akkor menjen el vattacukor-árusnak.

2013. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!