Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszi mindenki hogy az...

Miért hiszi mindenki hogy az Amerikai Polgárháború a fekete rabszolgatartás miatt tört ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, de annak is mi értelme volt?

Az amerikaiak élhetnének 100* körülmények között, így meg ők is bas.zakodhatnak az integrációval.

2013. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én sosem hittem ezt.
2013. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én sem hittem.


A nyertes oldal az északiak viszont szerették volna deportálni a négereket vissza Afrikába.

2013. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, maga Lincoln elnök is akarta deportálni a négereket Haitire.
2013. febr. 5. 11:13
 5/16 hollófernyiges ***** válasza:
88%
A háború a rabszolgatartás miatt tört ki. Igen, Lincoln maga is úgy gondolta, hogy az lenne a legjobb ha a feketéket visszaküldenék Afrikába, de ettől még jogilag elfogadhatatlan volt, hogy embereket tulajdonként kezeljenek a felvilágosult 19. században. Persze ez nem egyetlen döntés volt, évtizedekig érett a feszültség Észak és Dél között és az egészet Dél kezdte azzal hogy erővel ki akart szakadni az USÁból a gazdasági érdekei védelmében, de a központi kérdés a rabszolgatartás volt.
2013. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, több oka volt a háborúnak, ezek közül az egyik - talán messze nem a legfontosabb - a rabszolgaság. Csak ez hangzik a legjobban, ezért ezt lehetett a zászlóra tűzni. Ettől még emiatt _is_ tört ki a háború.
2013. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az általános hittel szemben az amerikai polgárháború nem a néger rabszolgák emberi jogai fölött tört ki,[1][2] hanem gazdasági, illetve politikai okok miatt. A rabszolgaság sokkal inkább ezekből fakadó felszíni jelenség volt, egy szimptóma." ...

[link]

2013. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hollófernyiges ***** válasza:

Aha, nézd meg az angolt is, ők talán jobban tudják, végtére is ők csinálták az egészet:

[link]

"The causes of the Civil War were complex, and have been controversial since the war began. The issue has been further complicated by historical revisionists, who have tried to improve the image of the South by lessening the role of slavery.[7] Slavery was the central source of escalating political tension in the 1850s."

Azt hiszem az aki a magyar wikit írta belefér a fenti kategóriába.

2013. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Azért, mert mese töritankönyvekből tanítanak.


Röviden és tömören ennyi:

"...Albert Pike és az amerikai polgárháború


Albert Pike két feladatot is kapott a brit szabadkőműves pénzoligarchia Amerika visszaszerzéséért indított stratégiájában.

1. Első feladata volt, hogy megossza az Egyesült Államokat egy polgárháború kirobbantásával, így biztosítva, hogy a déli államok elszakadhassanak az uniótól.

2. A második feladat az volt, hogy szabaddá tegye az utat délről a (kábítószer)maffia számára. Amikor Pike ezt a megbízatást teljesítette, akkor a pénzoligarchia londoni központja beindította a kábítószer háborút Amerika egésze ellen."


3. Lincoln nem engedte egy Rothschild-féle USA központi bank létrehozását, hanem állami "zöldhasúakat" hozott forgalomba.

Ahhoz, hogy legyen központi bank, előzetesen zűrzavart kellett létrehozni.

A fekete rabszolgatartás csak ürügy volt.


Az igazság bővebben itt található:

[link] :

2013. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 hollófernyiges ***** válasza:
Már az első oldalon találtam olyat ami borítja az elméletet (a heroint csak 13 évvel a polgárháború kitörése után találják fel), úgyhogy tovább nem is olvastam :)
2013. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!