Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az első világháborút kirobbant...

Az első világháborút kirobbantó merénylő, hogy hogy "csak " 20 év börtön büntetést kapott?

Figyelt kérdés

[link]

A monarchia idején nem volt halálbüntetés?



2013. febr. 6. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert ő csak egy összeesküvésben egy kis hal volt. Végül is emberölésért ítélték el, és nem a II. Világháború kirobbanásáért. A merényletben köztudott hogy nem ő volt az egyedüli résztvevője.
2013. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem elég az? Ültél már te húsz évet? Vagy azt hiszed a börtönök akkoriban is üdülőtáborok voltak? Nem sokan éltek ott húsz évig.
2013. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt, és ki is végeztek több összeesküvőt. Princip viszont csak 20 éves volt, túl fiatal ahhoz, hogy kivégezzék.
2013. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem ,de azt gondolná az ember, hogy aki két ember éltettét előre megfontolt szándékkal kioltja az nagyobb büntetést kap, pláne abban az időben ... pl.: szocializmusban kisebb bűnért is halálsorra kerülhetett az ember. Meglepődtem rajta, szó se róla nem vitatom, tényleg ez is hosszú idő...
2013. febr. 6. 22:59
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ... igaz, csak 20 éves volt.
2013. febr. 6. 23:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Végül is megkapta a büntetését mert 4 évvel később meg is halt a börtönben súlyos betegen..
2013. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tévedés hogy a merénylő robbantotta ki a háborút! Az csak egy ürügy volt.Találtak volna más ürügyet mert fel voltak készülve a háborúra.
2013. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom én is, hogy csak ürügy volt.. Elnézést, ha kissé pontatlanul fogalmaztam ...
2013. febr. 6. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
A fenti válaszok közül egyik sem igaz. Gavrilot halálra ítélték volna, ha lehetett volna. De a törvény szerint 20 éven alulit nem ítélhetnek el. Gavrilo a gyilkosságkor pont 19 éves és 11 hónapos volt. Tehát börtönbütetést kapott (fejből nem tudom, mennyit), aztán pár év múlva ott is halt meg.
2013. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A fenti válaszok közül egyik sem igaz. Gavrilot halálra ítélték volna, ha lehetett volna. De a törvény szerint 20 éven alulit nem ítélhetnek el. Gavrilo a gyilkosságkor pont 19 éves és 11 hónapos volt."


- Én is leírtam, hogy túl fiatal volt...

2013. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!