Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael tényleg hagyja, hogy a...

Izrael tényleg hagyja, hogy a jövőben az arabok legyenek az országban többségben?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


Nő a zsidóság száma is, de az araboké jobban. Ez a tendencia a jövőben megfordul, vagy Izrael tényleg arab többségű lesz?

Vagy van erre terve az Izraeli kormánynak?



(antiszemita vagy gyűlölködő válaszokat NEM kérek)


2013. febr. 23. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem még nem dolgoztak ki erre stratégiát. Gondolom most nemsokára jönnek az olyan kommentelők, akik szerint népirtás folyik palesztina területén, ez azonban nem állja meg teljességgel a helyét, bár a tervezett izraeli telepépítések az erőltetett asszimilációt próbálják sürgetni (valószínűleg sikertelenül). A legjobb megoldás az lenne ha végre létrejönne egy független palesztina, azzal a gond ezen része letudva.
2013. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Független Palesztina sosem lesz mert maguk a palesztinok sem akarnak önálló államot.


De Izrael belterületén, tehát Ciszjordánia nélkül.

2013. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(lemaradt a vége bocsi)



...Ciszjordánia nélkül, szerintem ki fog egyenlítődni az arány, én úgy tudom, hogy az arabok születésszáma csökken, a zsidóké meg enyhén növekszik.


Vagy rosszul tudom?

2013. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most akkor?

Izrael területén a zsidóknak és az araboknak is magas a születés száma, de melyik csökken?

Vagy növekedni fog a zsidóság aránya az országon belül majd?

2013. febr. 23. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lassan növekszik az arabok aránya, de még csak 22%, belátható időn belül nem kerülnek többségbe. Az arabok bevándorlása tiltott, még házasságkötés révén is, a belső növekedésük pedig lassulni fog.


Asszimiláció nem fenyegeti őket, nagyon ritka az arab-zsidó vegyes házasság.

2013. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És a zsidók aránya ? Mármint születésszám növekszik?

Nem is tudtam, hogy az arabok bevándorlása Izraelbe tiltott...

2013. febr. 23. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Izrael újra Palesztína nevet fog kapni.
2013. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Netanjahu és mások is már több éve felvetették, hogy két választási lehetőségük van: Izrael zsidó _vagy_ demokratikus állam lesz. Most a saját definíciójuk szerint mindekettő, persze könnyű úgy demokrata zsidónak lenni, hogy etnikailag többségben vannak.

Én azonban inkább Magyarország miatt aggódom, csak a példa miatt érdekes Izrael...

2013. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Amig a palesztinok nem lettek onalloak ket teruleten - Gaza es a Palesztin Hatosag - addig az arab nepesseg jelentosen novekedett, ugyanis Izrael magas csaladi potlekot fizetett a gyerekek utan. Gazaban nem volt ritka 30 vagy tobb gyerek egy csaladban.


Amiota Izrael kivonult Gazabol es a Palesztin Hatosag megkapta a teruletet, mind a Hamasz, mind a PH fegyverre (vagy sajat zsebre) kolti nem csaladi potlekra.


Ugyanakkor Izraelben mind az arab mind a zsido lakossag eroteljesen szaporodik (kulonosen a vallasosok). De mivel a zsidok ELEVE tobben vannak, igy eroteljesen novekszik a szamuk, az izraeli araboknak kevesbe.

2013. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Izraelben nem növekszik az arab populáció aránya mert:

- az arabok szaporodási rátája úgy mint más fejlett országban folyamatosan csökken, közelit a zsidókéhoz.Márpedig az életszínvonaluk messze meghaladja az arab országokéban szokásos életszínvonalat.

- a vallásos zsidókénál viszont nagyon magas ugyanez a szám.

Gáza és Ciszjordánia nem Izrael része, nem is kívánja senki ezt az országgal és a zsidókkal ellenséges, segélyekre szocializálódott embertömeget az ország részévé tenni. Saját maguknak szaporodnak

2013. febr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!