Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrikában az országhatárokat...

Afrikában az országhatárokat miért nem rajzolják teljesen át?

Figyelt kérdés

(az Észak-Afrikai maghreb országok kivételével)


Azért kérdezem, mert látható, hogy a gyarmatosítók által létrehozott országok teljesen életképtelenek, mert úgy vannak a határok meghúzva, hogy nem ritka az olyan ország, ahol 5-6 vagy akár 10-15 nemzetiség lakik együtt.

Emiatt vannak az állandó polgárháborúk, emiatt nem tudnak nemzetekbe gondolkozni.


Oké, hogy létrejönne sok picike állam, de sokkal kisebb pl San Marino, Monaco, Andorra, Luxemburg, és ezek életképes államok.

San Marino például kb akkora, mint Zalaegerszeg.


Nem tudnának jobban fejlődni, ha a "nemzet" szintjére lépnének, a törzsi társadalomból? Olvastam, hogy sokan pont emiatt képtelenek beilleszkedni Nyugat-Európában, mert megszokták, abba nőttek fel, hogy "1 ország vagyunk, de nem 1 nép, a szomszéd népet ilyen-olyan-amolyan indokkal utálni kell".



Pont emiatt rengeteg a polgárháború....pl Burundiban a hotuk és a tuszik között....vagy Ugandában.



Miért nem "osztják fel" igazságosabban Afrikát? Szorosan figyelembe véve a JELENLEGI kisebb-nagyobb népek kulturális, és etnikai határait.



Vagy nem lenne jobb?=/


2013. márc. 17. 17:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg a gyarmatosítók sem igazán országokat akartak létrehozni, hanem "kormányzóságokat" alakítottak...a függetlenedési mozgalmak meg ezeket vették alapul országhatároknak.
2013. márc. 17. 17:46
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezen országok kormányai sem a saját népük érdekét nézik, hanem a segélyeket is fegyverekre stb-re költik a SAJÁT országukban élő másik nép ellen...
2013. márc. 17. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Éppen a polgárháborúk miatt. Nincs olyan legitim kormány ami hatni tudna a nemzetiségekre és az éppen aktuális hadurakra és nem tudnak közösen döntést hozni. A másik pedig az, hogy van egy diktátor és az félti a hatalmát ezért nem engedi az országát megcsonkítani ezért gyakorlatilag népirtással tartja kordában a nemzetiségeket.
2013. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elméletileg kevés ott a diktatúra, de én úgy hallottam, hogy volt egy afrikai kongresszus, ami pont ezzel foglalkozott...


Annak mi lett a vége? Tudja vki?

2013. márc. 17. 17:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert nincs náluk ceruza.
2013. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
63%-os : ha ha ha......
2013. márc. 17. 17:55
 7/14 A kérdező kommentje:
(Mielőtt valaki jönne Svájccal, az más. Ők maguk döntötték el, hogy együtt akarnak élni.)
2013. márc. 17. 17:56
 8/14 A kérdező kommentje:

Kongói Demokratikus Köztársaságban is volt nemrég háború...


[link]


Ez is soknemzetiségű.

2013. márc. 17. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem halvány lila gőzöd nincs az ottani dolgokról. Amúgy is, nagyon európai fejjel gondolkodsz. Az fel sem merül benned, hogy ők nem is ismerik a nemzet fogalmát? Mert ha hiszed, ha nem, a gyarmati korszak előtt sem nemzetállamokból állt Afrika! Ez gyak. csak Európa-specifikus fogalom! Az oroszok sem egy nemzet, a kínaiak sem, és egy sor másik kontinensen lévő ország sem. Ez többnyire (persze kivételek vannak: Japán pl.) Európára jellemző állam- és társadalomértelmezés! Szóval az, hogy nép egyenlő a nemzettel, és hasonlók nem valami isteni, rendeltetésszerű szerveződési formák - ahogy gondolod! A jelenlegi konfliktusok meg nem etnikai alapon szerveződnek: van ahol felekezeti (iszlám - kereszténység - animizmus) vagy éppen az erőforrások egyenlőtlen elosztása áll az okok mögött. De ha megfigyeled, egy nemzetállamon belül is egyenlőtlenül oszlanak el az erőforrások és az abból származó haszon, pl. Kelet- Nyugat-Magyarország viszonylat.


Ui.: a tuszi - hutu népírtás pedig Ruandában volt. Hopp, mennyire képben vagy!

2013. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"a tuszi - hutu népírtás pedig Ruandában volt"


Burundiban van ez a két nép....

2013. márc. 17. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!