Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem jobb volt az 1914 előtti...

Nem jobb volt az 1914 előtti európa, mint a mai?

Figyelt kérdés

Nem volt ennyi kis koszos életképtelen állam, hanem volt nehány nagy, és nehány kisebb.

Sőt az 1800as évek közepén, végen meg jobb volt, mert Törökországhoz tartozott pár kis állam. De csak ha az 1914es európát nézzük, az is jobb mint a mai.



2013. márc. 23. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is jobb volt.

Akkor még büszke birodalmak voltak , ma pedig roncs tákolmányok.

2013. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
de, sokkal, pont én is mindig erre gondolok. ez ami ma megy, egy szégyen...
2013. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ja persze, gondolom ezt egyébként úgy képzelitek, hogy valami nemesi család sarjaként éltetek volna ott. A valóságban a többség nincstelen volt, teljesen ki volt szolgáltatva a földesúrnak (első éjszaka joga is tetszene?), később pedig a nagytőkéseknek.
2013. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem azért jobban tetszik, hogy szinte minden európai nemzetnek ma van saját állama. Nekünk is. De például ott van még Észtország, Finnország, Lengyelország, Szlovénia, Horvátország, lehetne sorolni még. És egyáltalán nem életképtelenek.


Az a mi balszerencsénk, hogy a határaink úgy lettek meghúzva, ahogy ma láthatjuk.

2013. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Életképtelen kis koszos államok?

Egy birodalom, az az életképtelen hosszú távon.

(És ha az őseink 100-150 éve nem akartak volna azok lenni, akkor ma 3-szor, de legalábbis 2-szer akkora is lehetne Magyarország.)

2013. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Jobb volt, sokkal.
2013. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Joe Makepeace ***** válasza:
33%

Az 1800-as évek közepétől kb. 1914-ig a történelem egyik legsúlyosabb időszaka volt, nem mintha a két háború közötti is nem lett volna az, vagy még "azabb"!

Viszont:

-szerintem tehát a '14 előtti Európa nem volt jobb a mainál!

...és remélem nem kell feltenned majd jövőre újra a kérdést és majd akkor is azt lehet válaszolni, hogy:

-szerintem a '14 előtti Európa nem volt jobb a mainál!

2013. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg jobb volt. Az átlagembernek nem kellett foglalkozni a politikával,a király, a nemesség, a földesúr eldöntötte mi legyen.

Mi élveztük az osztrákok védelmét, a lengyelek a német-osztrák-orosz gondoskodást, a század elején a görögök, szerbek, bolgárok pedig az Oszmán török birodalom keleti, hangulatos berendezkedését.


Biztosan nagyon szuper volt. De akkor miért volt az a sok háború és forradalom?

2013. márc. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne mosó és mosogatógépem, autóm.

Ez amennyiben a felső 10.000-hez tartoznék nem zavarna, mivel a cselédek megoldanák. Viszont nem lopták volna el a nagyszülők földjeit és a nyugdíjbefizetéseimet. Az állam nem vonná el a bérköltség 2/3-át. Összességében mivel a felmenők középgazdák voltak én pedig 30 egynéhány éve dolgozom jobban élnék. Ötvenesen nyugdíjasként. Nem lenne kisebbségi felzárkóztató program. A tolvajok lámpavason lógnának. Szebb világ lenne az akkori törvényekkel, adóredndszerrel, oktatással, erkölccsel.

2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem Római Birodalom fénykorában mégjobb lenne. Isteníthetném a császárt, bármiért az oroszlán elé küldhetik a más vallásukat meg a bűnőzőket. Ráadásul egy birodalom van meg néhány horda amit a közeljövőben leigázunk, íyg a térképen isk önnyű kiigazodni. Ráadásul a Cloaca Maxima is 1000%-ig római tulajdonban van.

Feltéve, ha gazdag szenátor vagyok, vagy magas rangú provinciát sajtoló exfőméltóság. Oroszláneledelnek meg vértanúnak lenni már annyira nem nyerő.

2013. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!