Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kanadaiak és az amerikaiak...

A kanadaiak és az amerikaiak miért utálják egymást?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a szokásos két egymás mellett élő nemzet egészséges utálata, semmi több.
2013. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Mert szomszédok.
2013. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Az amerikaiak mindenkit lenéznek, aki a határaikon kívül él (már persze tisztelet a kivételnek).
2013. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Olyasmi ez , mint az angol-francia ellentét.

Két szomszédos állam ritkán csípi egymást.


Amikor az amerikai függetlenségi háború volt , akkor az amerikaiak Kanadát is függetleníteni akarták a britektől , úgy hogy a területeket magukhoz csatolják.A kanadaiak pedig nem akartak függetlenek lenni és visszaverték az amerikai csapatokat.


A jenkik egyébként mindenkit lenéznek.Azt hiszik hogy csak Amerikában van civilizáció.


A kanadaiak meg a franciák szerintük "pussys".

2013. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ian Catman ***** válasza:
96%

Egyrészt szomszédok.

Másrészt az amerikai felsőbbrendűség, valóban ők a "legnagyszerűbb ország a világon" ahogy azt hangoztatják is. "Autót csak amerikait", szokták mondani, érdekes módon a gazdagok mégis mind Porschét, Ferrarit, Mercedest, BMW-t stb. vezetnek. Borban nem tudnak különbséget tenni, ha valaki bort kér egy étteremben, "egy pohár bort" kér, nálunk a falusi kocsmában is hülyének néznék, legalább annyit mondjon, vöröset vagy fehéret, esetleg édeset, stb . Éttermekről nem is beszélve.

A kanadaiakon viszont ott van az európai (francia) hatás, más az ízlésviláguk, és nem tartoznak Amerikához, ezért az amerikaiak utálják őket csípőből.

A kanadaiak pont az említett francia hatás miatt nem nagyon csípik az USA-t, bár bennük nincs ekkora ellenszenv.

Én az USA északi részén éltem, és a kanadaiakat utáló amcsik hétvégenként átjártak Kanadába ládaszám hozni a kiváló kanadai Molson sört. (Délen Mexikóba járnak Sun-ért.) Ha jó bor kell, franciát vesznek, szóval csak a szájuk jár.

2013. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tudom,már régi kérdés, de gondoltam, adok akkor egy értelmes választ.

Kanadában élek és szó sincs utálatról. Sőt, semmi negatívitásról sem, az amerikaikkal szemben, de ez pontosan ugyanígy van, Amerikában is. Ez az utálat, csak egy "urban legend". Nekem is vannak amerikai barátaim és sosem mondtak semmi rosszat sem Kanadáról. Amerikában is jártam már, nem is egyszer és semmi. Mindenki megnyugodhat, mert ez egy óriási hazugság. :) mellesleg, Kanada és Amerika igenis összetartóak és nincs köztük konfliktus.

2015. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!