Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Finnország hogy hogy jobban...

Finnország hogy hogy jobban szimpatizál Magyarországgal, mint Észtországgal?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, persze nem gond ez, csak fura.


A finn-észt nyelv olyannyira közeli rokon, hogy kb 60-70%-ban megértik egymást, de lehet 80% is.

Arról nem is beszélve, hogy Észtország az "Északi-Országok" (Északi Tanács) felé halad, Finnországon keresztül.

Himnuszuk is majdnem ugyanolyan.


Hülye példa tudom, de pl Finnország ritkán ad az Eurovízión Észtországnak pontot, nekünk meg sokszor adott maximálisat, vagy 8-10-et.


Beszélgettem már finnekkel, és ők is mondták, hogy szimpatikusabbak a magyarok a finneknek, mint az észtek.



De miért? Kíváncsi vagyok.



2013. márc. 25. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. De ez kölcsönös.

Eurovíziós példát ugyan nem tudok mondani...

De ha megkérdeznéd a magyarokat, hogy melyik a legszimpatikusabb nép, akkor szerintem tuti a finnek jönnének ki első helyen.

Pedig nem is tudunk róluk sokat. De emlékszem általánosban egyetlen másik ország himuszát tanultuk meg énekelni, az a finn volt. Ahogy a Kalevalát is tovább elemeztük középsuliban, mint Iliászt és Odüsszeiát együttvéve...

2013. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert közvetlen szomszédok, a szomszédok meg általában sohasem kedvelik egymást :)
2013. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Commodore 64 időkben is eléggé elismerően biccentett egymás felé a két ország demoscene-közössége. Talán egyszerű szimpátia, és kész.
2013. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. De ez kölcsönös.

Eurovíziós példát ugyan nem tudok mondani...

De ha megkérdeznéd a magyarokat, hogy melyik a legszimpatikusabb nép, akkor szerintem tuti a finnek jönnének ki első helyen.

Álmodozz, a magyarok, a legutóbbi Euroviziós kornyikáláson nagy arányban a Németekre szavaztak(példa), míg a Finnek a magyarokra. Nem hibáztatom a magyar nyerspolgárt, ha nő lennék Német pasit akarnék, tőle egy két gyereket és egy klasszikus kis vidéki bajor kisvárosban laknék, de hát kitolt velem a sors és férfi lettem(bár ismerve a németek perverzitását gyorsan átoperáltatom magam nővé).

Dojcsaland Dojcsland über álesz!

2013. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jonyka01 ***** válasza:
Ennyire sügérek vagytok, vagy csak hülyéskedik mindenki? Bár nálunk már egyes helyeken megtagadják a finnugor elméletet, ők még nem. Náluk most is az az alap tananyag, hogy a finnugor népcsoport együtt hagyta el Ázsiát, aztán szétváltak finnekre és ugorokra (magyarokra). Nem lehetett olyan régen az általános iskola, vagy neked nem tanították a magyar nyelv rokon-nyelveit? Közülük első a finn.
2013. márc. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!