Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik terror követelt több...

Melyik terror követelt több áldozatot? A nácizmus vagy a vörös terror?

Figyelt kérdés
Esetleg hozzávetőleges számokat lehet tudni?

2013. márc. 28. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

A náci diktatúra áldozatainak számát 50 millióra becsülik (a II világháborúval együtt), a kommunizmus áldozatainak száma ennek kb. kétszerese.

Pontos számokat nem lehet megállapítani.

2013. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom ahogyan az első válaszoló válaszolt!
2013. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Olvasgass a neten a számokról, ezeknek a dolgoknak elég komoly szakirodalma van. Feltehetőleg valóban a kommunizmushoz köthető több áldozat, már csak azért is, mert több országban volt ilyen rendszer, és hosszabb ideig állt fenn (és igen, tudom, hogy "valódi kommunizmus" sosem volt). Európában, annak is nyugati részén azonban a nácik tevékenysége jobban érződött, a kommunizmus áldozatainak nagy részét pedig az oroszoknál és a távol-keleten szedte, így a mi "kultúrkörünkben" a nemzetiszocializmust tartják a "bűnösebb" eszmének. Ne feledd, a nyugati országokban nem volt szocializmus, ellentétben velünk, ott a '68- as diákmozgalmak idején még pozitív szimpátiával is tekintettek ezekre a rendszerekre, lásd Che Guevara kultuszát. Mellesleg van egy általánosan elfogadott történészi álláspont: a népirtás népirtás, a számoktól függetlenül. Nincs különbség, nincs mentség.
2013. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a vörös, de mivel a németek buktak egy újabb háborút, így ők maradtak a célkeresztben.
2013. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 josziip válasza:
86%

A náci 50 milliós szám úgy jött ki, hogy nekik tulajdonították a teljes 2. világháború emberveszteségét. Márpedig a 2. világháborút nem a németek vívták önmagukkal, az 50 millióból rendesen kivették a részüket az amerikai, brit, japán és szovjet katonák is.

A kommunistáknak a 100 millió viszont egyedül "sikerült" összehozni.

2013. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
második vagyok, igen, jól pontosított az #5. hozzászóló
2013. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A "kommunistának nevezett" terror nagyon sok évtizedig tartott, a náci mészárszék meg kb. 6 évig működött. A számok kielemzésénél ezt is vegyétek figyelembe!
2013. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az alapkérdés estében lényegtelen, hogy mi mennyi ideig tartott! A kérdés: melyik a több vagy kevesebb? Nem az, hogy időarányosan!
2013. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a kommunizmus egyértelműen(150 millió vs 6 millió)
2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 David82 ***** válasza:
Már bocs, de a náci terror áldozatainak száma hivatalos adatok szerint 6 millió. Ennyien haltak meg munkatáborokban. A vörös terror áldozatainak száma kicsit több, kb. olyan 20 millió körül lehet. Az usa terrorja áldozatainak száma ha beleveszem Hiroshimát, meg a gyakori háborúkat, kb. annyi, mint a kommunizmus áldozatainak száma, azaz olyan 15-20 millió.
2013. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!