Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország, Szlovákia,...

Magyarország, Szlovákia, Románia és Bulgária azért ilyen szegény az Európai Unióban, mert legnagyobb részt ezekben az országokban élnek cigányok, akiket el kell tartani?

Figyelt kérdés

Üdv!

Éppen Lengyelországról olvasgattam és a KGST óta sok mindenben fejlődtek, míg ellentétben mi és sok más ország, ahol nagy számban vannak cigányok a visszafejlődés jeleit mutatja. Persze 90-óta a lengyel vezetés általánosságba véve nem lopkodta szét pofátlanul saját államukat, de szerintetek vajon a putris cigány tömegek tartják-e vissza részben az említett országokat a fejlődésben?



2013. ápr. 4. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Persze, ha nem a zsidókat szidjátok, akkor majd a cigányokat. A legegyszerűbb mindent másra kenni.
2013. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Semmi összefüggés nincs a kettő között.
2013. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Cáfolj meg, de a Kárpátmedencében és Balkánon van a legtöbb képzetlen és kulturálatlan cigány tömeg, ami bizony visszahúzó erővel bír minden tekintetben az adott államoknak fejlődésben. Ezt lehet bajok másra kenésének, vagy mutogatásnak nevezni, de hozzá kell tenni a jogos voltát.
2013. ápr. 4. 22:06
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Nyugaton meg a törökök meg hasonló úriemberek okoznak fejfájást az ottani kormány(ok)nak.
2013. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

1.Válaszoló... Akkor költözz ide Hajdúhadházra és élj itt. Szerintem 2-3 héten belül megváltozik a véleményed.


Ami engem illet, igen szerintem is van köze a cigányságnak ehhez. Még pedig negatív értelemben, mert amit művelnek, amit megmernek maguknak engedni az szörnyű. Nem dolgoznak(lopnak), gusztustalan életet élnek, amit természetesen a kisgyermekek átvesznek. Miattuk nem lehet kultúrális irányba fejeszteni a várost.

PL: A minap olvastam, hogy Hajdúhadház megnyerhetett volna egy pályázatot, amivel épülhetett volna ( hátrányban lévő gyermekeknek ) egy ifjúsági házat. Itt lehetett volna internetet használni, tanulni és még sok hasznos dolgot, DE a cigány önkormányzat úgy döntött, hogy ezt ellenzik mert ez "megalázó" . Tehát ezzel a hátrányban lévő Magyar gyermektől is elvette a lehetőséget.


Úgy gondolom, hogy a cigányság egyértelműen visszahúzza városunkat, országunkat. A viselkedésükkel..azzal hogy szemetelnek, nem becsülnek meg semmit, tönkre teszik az új parkot, a focipályáról lelopják a labdafogó hálót(ami drót) stbstbstb..

Aki nem így gondolja az vagy egy...cigány vagy nem él ilyen helyen, DE sajnos sok embernek ilyen körülmények közt kell felnevelkedniük, sokszor rettegniük kell, mert "egy cigány nem cigány" ami igaz, a legrosszabb, hogy a rendőrség semmit nem tesz ellene.

RÉSZBEN mi is hibásak, inkább úgy mondom, hogy a "nagy emberek" hibásak, hisz nagy hatalmat adtak nekik, amiről mi nem tehetünk, de akik fent ülnek a parlamentben néha-néha lejöhetnének s szétnézhetnének itt is.

2013. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Más nyugat-európai országnak is megvan a maga "áldása",

szerintem inkább azért mert: elvesztettük a 2. világháborút (mi magyarok az elsőt is)... aztán a szocializmus során is lemaradtunk, csak államadósságot termeltünk, amit azóta törleszünk..

2013. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"akkor majd a cigányokat. A legegyszerűbb mindent másra kenni."


Erről a kialakult véleményről bizony ők maguk tehetnek legjobban, akármennyire is fáj ez nektek!

2013. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy jelentősen befolyásolja az életszínvonalt ez a tényező. A gazdaság hibás működése és a korrupció már annál inkább. Politikai elitünk a felelős, meg az ultralibsi söpredék.. Ez a kettő ugyanaz, bocs..
2013. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem külföldön, és lengyelektől tudom, hogy ott is vannak, és van velük probléma.

De, nekik volt egy államcsődjük. Aztán elmentek szép lassan külföldre melózni.

Chigagoban 2 milliós a lengyel közösség van, de Angliában is vannak legalább 4-5 millióan.

Ők nagyon szeretik a hazájuk, és saját termékeket vesznek, a pénz egy részét hazaküldik. Így, amit megkeresnek egy külföldi országban azt hazaviszik, így nővelve a vásárló erőt.

Persze ott nem lopták szét magukat a politikusok, de ez más kérdés.

Ez a kérdés összetett és gazdaságilag árnyalt.

Meg ők 4x annyian vannak, mint mi. Ezt se feled.

Pont ma volt nálunk egy ügyfél, és azt mondta, hogy jobban megéri neki rendelni onnan, mert szállítási ktg. is olcsóbb, ha onnan veszi a dolgokat. Itthon 200% haszonnal dolgoznak ezeknél a termékeknél a gyártó, ott 15%, így ő olcsóbban tudja adni, mint a konkurencia.

Itt luxus termékekről van szó, ami %-ban kifejezve százezreket jelent számára, és a vevőinek is.

2013. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Tisztelt Kérdező,

a rövid válasz a kérdésre: NEM. Nem lehet ennyire leegyszerűsített módon összemosni a makroökonómiai kérdéseket a kissebségi, mélyszegénységi és bevándorlási problémákkal, annak ellenére hogy természetesen egy kritikus nagyságrend fölött ezeknek is van befolyása a nemzetgazdasági folyamatokra, nem beszélve az egyes régiókban kialakuló problémákról. "Putris" munkanélküli rétegek mindenhol vannak Dél-Afrikától Brazilián át Indiáig, nekünk is jutott belőle. Ha viszont négyévenként a népek a demagóg populista ígéretekre szavaznak akkor ez a vége mint ami most van, megy a sírás és a mutogatás a zsidókra, cigányokra.

2013. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!