Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy állam szuverenitása...

Granulátum kérdése:

Egy állam szuverenitása szempontjából nem veszélyes, ha az államfője meghajol a pápa előtt illetve kezet csókol neki?

Figyelt kérdés

Ezt Ádertől láttam, és nem is foglalkoztam vele.

Pár nap múlva azonban politikai szempontból vizsgáltam a kérdést és kissé megijedtem.


Ugyanis Magyarország és a Vatikán is különálló szuverén állam. Így, ha az egyik államfő meghajol a másik előtt, az azt is jelenti, hogy az általa vezetett állam is behódol a másik államának.


2013. ápr. 11. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
miért? nem így van? ... a katolikus egyháznak nálunk csak a középkorban volt nagyobb hatalma mint most van
2013. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy Áder nem mint államfőnek hajolt meg és csókolt kezet a pápának, és ez politikai szempontból semmit sem jelent (illetve gondot az jelentene, ha elmegy hozzá, és nem viselkedik a protokollnak megfelelően).

Gondolom várod, hogy a katolikusok ugorjanak a kérdésedre.

2013. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
A KDNP-n keresztül itt is a vatikán diktál. Ez jelenleg komolyabb probléma mint bármi csak efölött mindenki szemet huny.
2013. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
omg vatikánösszeesküvés!!!!!!! JÖN VISSZA AZ INKVIZÍCIÓ!
2013. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
ez egyébként komoly higiéniai problémát is felvet. Mi van ha a pápa nem mosott kezet recsizés után, Áder meg csókolgatja :S
2013. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez csupán protokoll. Semmi köze az állam szuverenitásához.

Nem hódol be egyik sem a másiknak.

Nem a pápa kezét csókolja meg, hanem csak az ujján viselt apostoli gyűrűt.

A diplomáciában vannak protokoll előírások, amit a politikai szereplőknek be kell tartaniuk.

Pl. A szovjet nagykövet ateista volt. Az egyikük az emlékirataiban írta, hogy az állomáshelyén az állami ünnepet egy katolikus mise keretében tartották. Oda az egész diplomáciai testület hivatalos volt.

Amikor az Oltáriszentséget felmutatták, a hívők letérdeltek. Ő viszont ateistaként ehelyett felállt, és így tett eleget a protokollban előírt udvariassági szabályoknak.

2013. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lindmayer ***** válasza:
ha a Vatikán uralkodna itt, akkor már rég betiltották volna az abortuszt
2013. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Már nem vagyunk messze ettől sem. Most szigorították az abortuszra vonatkozó szabályokat.

2013. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Több napig vallásilag tekintettem a témára, ezért nem zavart, hogy ideológiai vezetőjének ismeri el a pápát.


Viszont államfőként ezt nem teheti meg, mert ha mondjuk Gabon, Izrael vagy Románia államfője előtt hajolna meg, akkor itt hőbörögnétek.

2013. ápr. 11. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Emberek! Aztakutyaúristenit, hát döntsétek már el, hogy ki a fészkes fekete fene diktál? Izrael, Usa, Vatikán, hát mi lesz még? Komolyan, egyes emberek fejébe olyan káosz van, hogy csoda hogy szét nem durrannak.
2013. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!