Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok (és a fehéroroszok)...

Az ukránok (és a fehéroroszok) tényleg utálják az oroszokat?

Figyelt kérdés

Mindenki írja, hogy Ukrajna, sőt már Belarusz is fejvesztve menekül az orosz medve karmai közül.


Pedig:


Fehéroroszország lakosságának 80-90%-a CSAk az oroszt használja a mindennapokban, ráadásul régebben az egyesülés ötlete is előjött, nem tudom ma hogy vannak vele, de Belarusz már szinte egy orosz miniállam.


Ukrajna lakosságának 60-70%-a is az oroszt használja, hiába vallják magukat ukránnak. Most is megválasztották az orosz barát kormányt, és be is léptek a Vámunióba, amibe Belarusz is benne van Oroszo.val.



Ha annyira utálnák őket, akkor nem igyekeznének egyesülni Oroszországgal (mert az oroszoknak pont ez a céljuk)....Belarusznál már csak éve kérdése az egyesülés (vagy már máshogy van??), Ukrajnánál meg pár évtized....

Vagy hogy van?



2013. jún. 2. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Ki az a mindenki, aki ezt írja? Nettó baromság, nem utálják őket.
2013. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Az ukránok barom nyugati része utálja csak. De ők mindenkit utálnak.
2013. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna 2 részre van szakadva , szinte.

A nyugatiak nem szeretik őket , a kommunista bűneik miatt , de ezek az ukránok a magyarokat sem szeretik , a II . VH miatt.

2013. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kommunista bűnök miatt, ez egy régebbi ellentét. Oroszország mindig is asszimilálni akarta az ukránságot.
2013. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most akkor egyesülnek v sem a közeljövőben?

És Belarusz?

2013. jún. 2. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem egyesülnek b*sszameg, olyan unió lesz mint az eu. Miért egyesülnének? Ki mondott ilyet?
2013. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja én se tudom hányszor láttam már ilyen kérdést, idegesítő.

De hallottam olyat is hogy Fehéroroszország akart volna Oroszohoz csatlakozni...

Sem Ukrajnát, sem Belaruszt nem fogja bekebelezni Oroszo.

Ukrajna csak megfigyelőt küldött a vámunióba, de az igaz hogy valszeg csatlakozni fog.

Véleményem szerint Mo is jobban tenné ha belépne az Eurázsiai Unióba de nem ez volt a kérdés.

Tehát, nem, nem utálják az oroszokat, de nem is fognak beolvadni Oroszoba, ennek semmi valóságalapja, hogy egyesülnének, de annak sincs, hogy fejvesztve menekülnének az "orosz medve karmai" közül a te szavaiddal...

2013. jún. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hááát Belarusz (vis Lukasenko) régebben nagyon erőltette az egyesülést, csak ezért kérdeztem.
2013. jún. 3. 09:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom Lukasenko csak szoros szövetségesi kapcsolatot akart Oroszországgal. Ez nem igazán jöhetett létre mert a 'hazaárulónak' hívott Jelcin volt akkor az orosz elnök aki visszautasította Fehéroroszo. kezdeményezéseit. Mikor már Putyin volt az elnök akkor ő "meghívta" Belorussziát 2002 körül és szerette volna ha beolvad Oroszországba de Lukasenko ezt elutasította. Végül is érthető, elég erős központi hatalmat épített ki magának Lukasenko, nem hinném hogy ezt valaha is veszélyeztetni szerette volna.

Úgy néz ki, hogy a már eleve eléggé zizis Lukasenko még jobban elszállt, és egyre több hibát vétett pl nem tartotta a megígért feltételeket és az oroszok által elítélt IMF-hez, cionbérenc politikusokhoz, a nyugathoz fordult, ráadásul úgy hogy igazából semmi haszna nem lett belőle, úgyhogy sok lépése érthetetlen, biztos megőrült a hatalommániájától.

Viszont a politikai játékokat ne keverjük a népakarattal. Fehéroroszország nagy része "oroszpárti" és nem (csak) a gáz miatt. De ez nem azt jelenti hogy be szeretnének olvadni.

Én természetesen nem tudhatom hogy beolvad e Fehéroroszo, de a köv években sok változás várható. Az EU a csőd szélén van, mivel már a megalkotásakor rosszul volt felépítve. Az Euro bedőlése után a keleti térség (Eurázsiai Unio) egyre erősödni fog, ami sok országban frissülést és fellélegzést jelent majd hisz végre a kapitalista rendszer haldoklása után egy emberibb értékrend kerülhet előtérbe. Érdemes a köv években figyelni, de elég sok a tévinformáció, köszönhetően a sok cion párti újságírónak akik élvezettel terjesztenek baromságokat.

2013. jún. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!