Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely Nyugat-Európai ország a...

Mely Nyugat-Európai ország a legellenségesebb az afrikai és közel-keleti bevándorlással szemben?

Figyelt kérdés
Ebbe az országba szeretnék ugyanis emigrálni, mert ez az ország lesz az, amelyik a legtovább emlékeztetni fog még az európai kultúrára a 21. század derekán. :D
2013. júl. 4. 00:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nyugat-Európai országot kérdeztem :D"

Kínához képest nyugatabbra is van, meg európaibb is :D amúgy értettem én, de ehhez ennyit tudtam hozzátenni :D



"Feljelentettem a kérdésed, mivel náci és fasiszta."

Minden ember alapvető joga eldönteni, hogy hol és kik között akar élni...

Ettől senki sem náci.

Viszont fogalomzavarban szenvedni elég gáz dolog... mit ne mondjak.

2013. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként mérnöki diplomával, értelmiségi családból mennék, nem 8 osztállyal segélyért. :)"


Miért, úgy gondolod, hogy aki iskolázatlan - teszem azt nincs diplomája - az csak segélyért megy Svájcba? Ott az ilyet rövid idő alatt kipaterolják. Válaszodról - és az értelmiségi családodról - eszembe jutott az a topic, amely nem sokkal a tiéd előtt nyílt és arról szól, hogy ki számít értelmiséginek... No comment.

2013. júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Egy szellemi munkából élő, műszaki diplomás embert, illetve egy főiskolai tanárt én bizony értelmiséginek hívok. Te nem?


Egyébként 8 osztályt írtam, nem azt, hogy nincsen diplomája. A kettő között van még pár variáció (konkrétan szakmunkás oklevél, érettségi, felsőfokú szakképzés). Szövegértési gondokkal küzdesz, vagy csak nem ismered nagyon a magyar oktatási rendszert?

2013. júl. 5. 01:34
 14/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként 8 osztályt írtam, nem azt, hogy nincsen diplomája. A kettő között van még pár variáció (konkrétan szakmunkás oklevél, érettségi, felsőfokú szakképzés). Szövegértési gondokkal küzdesz, vagy csak nem ismered nagyon a magyar oktatási rendszert?"


Konkrétan picim te vagy az aki bizonyítod azt amit a másik topicban írtam: a diploma nem garancia arra, hogy valaki az értelmiségiek szűk körébe tartozzon. Mert akkor megtanítottak volna arra a szüleid, hogy ilyen kérdést nem teszünk fel, mert ilyet csak azok a gondolkodni képtelen rasszisták szoktak, akikkel manapság Dunát lehet rekeszteni. Igaz, némelyik ugyancsak értelmiséginek nevezi magát. A szüleid akkor beléd plántáltak volna némi hazafias érzést, hogy még sehol semmi alappal máris az emigrálásról (sic!) gondolkodjál. A jövendő magyar értelmiség nem így viselkedik ugyanis.

A szüleid arra is megtanítottak volna, hogy nem nézzük le az iskolázatlan réteget (az igazi értelmiség nem tesz ilyet, mert pont azért nevezzük őket értelmiségnek és nem nemességnek, mert elvileg nem vérségi - bár egyes szakmákban ez mégis így van - alapon szerveződik, hanem tudás alapon, ami ugyancsak nem zárja ki azt, hogy valaki fellépjen közéjük).

Az oktatási rendszerről meg annyit, hogy 8 osztállyal simán lehet valaki szakmunkás, bizony jó lenne ha a főiskolás mama vagy papa korrepetálna ez ügyben, te nagyon iskolázott emigrációra kényszerített honfitársam.

Mellesleg nem árt néha olvasni is a nagyvilágról, kb. még a 8 osztályos tanulatlan paraszt is tudja, hogy Európában Svájc a legkevésbé bevándorlóbarát ország. Ezt te valamiért nem tudtad. Feltételezem ebbe fiatal korod is közrejátszik.

2013. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Önkényesen próbálod az értelmiségi fogalmát átköltögetni. Mikor legutóbb néztem, az értelmiségi nem jelentette azt, hogy valaki egyből hazafi is, de még azt sem hogy nem rasszista, most függetlenül attól, hogy én az vagyok-e (egyébként elárulom, hogy nem). Felsőfokú képzettséggel rendelkező, szellemi munkát végző emberek tartoznak ide, és ENNYI. Hogy te még mindenféle más tulajdonságokat is hozzáképzelsz, arról én nem tehetek.


Valóban nem vagyok nagy hazafi, ezt nem tagadom. A szüleim tényleg nem plántálták belém, úgy magamtól meg nem érzem, hogy miért kéne hazafinak lennem. Nem én választottam, hogy ide szülessek.


Visszatérve a rasszizmusra: Egy rasszista ember alsóbbrendű meg felsőbbrendű emberfajtákban, bőrszínekben gondolkodik, nem ritkán bizonyos rasszok népirtását szeretné. Én ezzel nem tudok azonosulni. A kérdés kiírásában sem négereztem vagy araboztam. Viszont úgy gondolom, hogy a bevándorlás szükségszerűen a befogadó kultúra felhígulását okozza. Jelen esetben az európaiét. Vess egy pillantást, hogy mi megy még manapság Afrikában, meg a Közel-Keleten. Polgárháborúk, népirtások, diktatúrák, önbíráskodások, vallási fundamentalizmus. Az Ő kultúrájuk MOST itt tart. A miénk, mármint az európai is tartott itt 500-1000 évvel ezelőtt. Ez nem baj. De ha választani lehet, én inkább a mostani európai kultúrában szeretnék megöregedni, nem az afrikai meg közel-keleti bevándorlók által importált, vérengzésekkel és fundamentalista iszlámmal megtarkított kultúrában.


Nem a bőrszín a lényeg, hanem a kultúra!

2013. júl. 5. 14:43
 16/18 A kérdező kommentje:

Ja igen, Svájcról még annyit, hogy én is valóban arra gondoltam, de pár negatív infót is találni róla, például itt vannak ezek:

https://www.youtube.com/watch?v=SRhTR3bETsM

https://www.youtube.com/watch?v=Vsf2LQJCOOk


Szóval a helyzet jobb, mint mondjuk Hollandiában, vagy Németországban, de a bevándorlástól Svájc sem teljesen mentes. Ezért bedobtam a kérdést, hogy hátha más országok is felbukkannak, meg úgy általában az emberek mit gondolnak.


Egyébként tény, hogy Svájc mostanában több bevándorló-ellenes törvényt is hozott, mint a külföldi bűnözők kötelező deportálása, vagy a mecsetek betiltása(az tetszett, merész). Úgy tűnik, a Svájciak hasonlóan gondolkoznak, mint én. A te definíciód szerint akkor egy országnyi rasszistával lenne dolgunk?

2013. júl. 5. 14:58
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, az ilyen csőlátású, de magukat okosnak gondoló "értelmiségieknek" Svalbard, a Feröer-szigetek vagy valamelyik hasonló pártízezer skandináv által lakott jégdarab ajánlható, ott tényleg nem fenyeget a galád majomnépség! Akik ugye mind erőszakolnak, az náluk a hobbi. Ahogy a magyarok mind bőgatyában karikásostorral kanalazzák a gulyást napi 24 órában.


Mondjuk még bőven fenttartom, hogy ezek helyek egyikén se nyisd ki a szád a gyűlölködő nézeteiddel, mert az amúgy is rideg skandinávok úgy kiközösítenek a harmadik mondatod után, hogy 30 év múlva se engednek vissza maguk közé.


Értelmiségi alatt meg csak a konyhanyelv érti az egyetemi diplomásokat, te vagy a ragyogó példa arra, hogy nem vagy az értelmet gyakorló értelmiség tagja. A szó igazi, filozófiai jelentése az intellektualizmus követőit takarja, itt olvashatsz róla (mondjuk nem fogsz, de sebaj): [link]

2013. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Értelmiségi alatt meg csak a konyhanyelv érti az egyetemi diplomásokat, te vagy a ragyogó példa arra, hogy nem vagy az értelmet gyakorló értelmiség tagja."


Ennyi. Bár a hozzászólásod első felével nem teljesen értek egyet, de az általam idézett rész abszolút ül. Magyarország nem 1,5 millió értelmiségi országa (mert a fenti feltételeket kb. ennyien "teljesítenék" , hanem legfeljebb 15 000-é.

2013. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!