Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják Észak-Koreára,...

Populistafiu kérdése:

Miért mondják Észak-Koreára, hogy kommunista állam, amikor szerintem nem az?

Figyelt kérdés
Semmi kommunistát nem látok benne, szerintem inkább egy ókori istenkirálysághoz hasonlít, ahol van egy istenkirály, aki mindig ugyanabból a dinasztiából kerül ki, és mindenki más rabszolgamunkásként neki dolgozik . Ez mitől Marxista állam? Marx nem beszélt úgy tudom istenkirályok szükségességéről, meg rabszolga, és halál táborokról nem?

2013. júl. 27. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Látom nem vagy tisztában a kommunizmus jelentésével..
2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szerintem az istenkirályság nem marxista dolog
2013. júl. 27. 13:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne kommunista? A kommunizmus alapja, hogy mindenki egyenlő és nem lehet vezető, uralkodó valamint nem létezik benne olyan kapitalista dolog mint a pénz.
2013. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja hát szerintem is ezek miatt semmi köze a szocializmushoz
2013. júl. 27. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Ja értem, szóval amiért SZERINTED nem az, ezért nem is lehet az. Mert a te véleményed (mint világszerte elismert politológus-szociológus-törénész-közgazdászé) a döntő.


Oké.


Észak-Koreában a marxizmus országra adaptált verziója, a Juche működik, amit még Kim-Ir Szen épített fel és tart fenn azóta is a család. A vezető istenkultuszát leszámítva minden kommunista: tervgazdálkodás, ideológia, pártrendszer, stb.

2013. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állam hivatalos megnevezése (Koreai Népi Demokratikus Köztársaság), az államszervezet felépítése (pl. Koreai Munkáspárt a góré) miatt.

Ezek persze csak kommunista külsőségek, de valójában diktatúra (ahol pl. apáról fiúra öröklődik a hatalom).

[link]


Nem kell annak 100%ig egyezni a Szovjetúnióval. Kína is más, mégis komcsik.

2013. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kína is más, mégis komcsik."

Kína a "kommunista" országok közül áll legtávolabb tőle. Mivel olyan vadkapitalisták mint az állat, de nagyon nacionalista módon. nem engedik be a külföldi kultúrát, tévéműsorokat, videojátékokat csak nagyon korlátozva, szabad a ki és beutazás ugyanúgy mint normál demokráciába stb. a véleményért sem jár automatikusan börtön vagy megverés, persze a politikától érdemes távol tartózkodni. A korrupt politikusokat vagy börtönbe betik vagy kivégzik (errefelé miért nem divat ez?). A keleti és délkeleti rész gazdaságát és életvitelét sok nyugati ország megirigyelhetné. bár sok közgazdász szerint a 8-10% GDP növekedés csalóka, mivel erőltetve végzik, százmilliárdokért felhúzva városokat, épületeket, ami növeli a GDP-t csak épp sok értelme nincs, és nem térül meg.

2013. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a mondatom pont ezt jelentette...

A komcsi külsőségeket megtartották (Kína, É-Korea), mert gondolom így kényelmesebb, hogy nem kellett az egészet újraépíteni (már készen van az egész szervezet), és amit nem tartanak fontosnak azon lazítanak, ami viszont nem áll érdekükben arra pont jó érv a kommunizmus.

Az oroszok legalább a külsőségekről is lemondtak (ne legyen olyan feltűnő a dolog), csak az elnökük maradt kgbs (néha felváltva a "medveboccsal").

2013. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Vicces, hogy egy európai marginális országocskából kompetensnek érzitek magatokat a távol-keleti politikát illetően.
2013. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát azt le tudjuk szűrni a hírekből, hogy milyen hely is az említett koreai államocska
2013. júl. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!