Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákoknak, és Ausztriána...

Az osztrákoknak, és Ausztriának mi a véleménye arról, hogy egyre több a magyar Bécsben, és Ausztriában?

Figyelt kérdés

Hogyan viszonyulnak a magyarokhoz? Utálnak minket, mint Fro.ban a muzulmán bevándorlókat, vagy "megtűrnek", vagy nem bánják, ha munkaerő érkezik?


Hogyan viszonyul az átlag osztrák, vagy átlag bécsi a magyarokhoz? Mert azt tudom, hogy a szerbeket nem szeretik, mert sok bűncselekményt követnek el.


Volt valamilyen közvélemény kutatás?



2013. júl. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Az osztrákok meg a németek szeretik a magyar munkaerőt.

Sajnos az osztrákok szeretik néha kihasználni a magyar munkaerőt.

Azért a más európai bevándorlókat nem szoktak nem szeretni.


Viszont némelyik olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy a cigányok is magyarok.

Ezek általában nagyvárosiak akiknek agyára ment az internacionalizmus.

2013. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szeretik a magyarokat mint munkaerőt. Viszont nagy köcsögök, kihasználják a naívakat, magyarokat biztosan.
2013. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
az Osztrák nőkkel nincs baj,a férfiak egy része lenézi a magyart de közel sem olyan rossz a helyzet mint Fro-ban.
2013. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En most is epp itt dolgozok kint Ausztriaban egy hotelbe,es nagyon szeretnek minket,egyenrangu fel kent tekintenek rank.
2013. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint minden nyugati felvilágosult országban, nyitottan, kedvesen és egy picit visszafogottan állnak minden bevándorlóhoz, így hozzánk is.


Franciaországban is ez a helyzet mind a bevándorlók, mind a helyiek nagy többségét tekintve, csak épp mindig a gyűlölködő 1-2% kerül be a hírekbe mindkét oldalon.

2013. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeretnek minket. Több ismerősöm is kint dolgozik és soha nem panaszkodtak. Tény viszont, hogy kihasználni is szeretnek, úgyhogy résen kell lenni.


A muszlimokat azért nem szeretik mert nem dolgoznak, hangosak, elszívják a szociális juttatásokat és erőszakosak. Mi azért annál sokkal civilizáltabbak vagyunk.

2013. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lászl válasza:

Ausztriában szerintem korrekt a magyarokhoz való hozzáállás, elsősorban az alapján ítélnek meg, hogy milyen embernek ismernek meg. A Magyarországról való ismeretek általában nagyon felületesek, de az érdeklődőbb emberek azért ismerik a magyar népet és történelmet. Nem szabad elfelejteni, hogy sok a közös vonás a két népben és a keveredés is hosszú időn keresztül óriási volt. Pontosabban Ausztriában most is óriási a keveredés, sok ember érkezik az országukba évről-évre.


A legkevésbé műveltek a cigányokat és a magyarokat egy kalap alá veszik, rendkívül keveset tudnak. Ez utóbbi sajnos Magyarország lakosságának jelentős részéről is elmondható, nálunk is hallani sok alaptalan előítéletet az osztrákokkal ill. a németekkel kapcsolatban. Mondjuk ezen sincs mit csodálkozni, mert az oktatásban nem igazán van jelen a szomszédos népek megismertetése, inkább mindenki (mármint az államok) a magáét szajkózza politikai irányelvek mentén.


Tudni kell, hogy általában imádják a pénzt és az üzleti hozzáállás sokszor durván törtető, könyöklő stb. Ha félénk, gyenge embernek látnak, akkor sokan visszaélnek vele.


Bécsben mindig is voltak magyarok, valamint mindig egy kevert lakosságú város volt, ott ez természetes. Korábban is sok nép fiai éltek ott, a Habsburg Birodalom népei szép számmal képviseltették magukat.


Burgenlandban megemelkedett a lopások száma a teljes határnyitás után, így ott talán óvatosabbak, gyanakvóbbak az idegennel szemben.

2013. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam Ausztriában Tirolban, azt mondta a főnök fia, hogy nem mehetek vele egy liftben mennyek gyalog, hehe kiröhögtem és haza jöttem:D
2013. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!