Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy Oroszország népessé...

Populistafiu kérdése:

Igaz, hogy Oroszország népessége ismét növekedésnek indult?

Figyelt kérdés
Valahol neten olvastam, hogy Putyinnak sikerült megállítani a népességfogyást, méghozzá jelentős mértékben

2013. júl. 29. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nézd meg a wiki-t, a valóságban annál is rosszabb, mert oda is a buherált orosz adatok kerülnek.


[link]


1,7 körül van a termékenységi ráta, 2,1-től stagnál egy nép. Sok az illegális bevándorló a volt szovjet köztársaságokból, ezért erősödött meg ott a nacionalizmus is, ami szétrepesztheti a föderációt.


Aztán nézd meg ezt a térképet:

[link]


Tatárföld, Csecsenföld, Dagesztán, Udmurtia mutatja a legnagyobb természetes szaporulatot, magyarán a terrorista iszlámfészkek gyarapodnak. Szerintem Oroszországnak 20 éven belül vége a mai formájában.

2013. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak ideiglenesen és ahogy az előző is írta az oroszok aránya folyamatosan csökken az országban.


[link]

2013. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 7. osztályos Földrajz tankönyv (Földrajz 7. - A kontinensek földrajza. Mozaik Kiadó - MS2609T. Hetedik változatlan kiadás - 2009.):

"Oroszország lakossága fogy.Bár a népességszám csökkenését mérséklik a volt szovjet köztársaságokból visszatelepülő oroszok, sok a kivándorló is (pl. kutatók)."

Ez alapján, ahogyan már előttem is írták, ugyanúgy csökken Oroszország népessége, mint ahogyan hazánké, bár nem akkora üteemben és mértékben.

2013. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdező erre a híradásra gondolhatott:


[link]


A Kuruc.info hozta le a Forbes Magazin nyomán. Hogy igaz-e, vagy sem, azt nem tudom, mindenesetre érdekesek a korábbi hozzászólók által adott linkek is.

2013. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így 3,5 év elteltével ki lehet jelenteni, hogy valóban növekedésnek indult Oroszország lakossága. 2012 óta minden év pozitív
2016. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!