Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bolívia miért veszített el...

Bolívia miért veszített el ennyi területet? Vagy hogyan?

Figyelt kérdés

[link]


Bolívia annó ekkora volt. Ma már csak a fehér rész van meg. De Santa Cruz (a elegnagyobb) tartomány is már ki akar válni.

Olvastam, hogy az északi tartományoknak (a térképen:kék, lila) Brazília azt mondta, hogy váljanak ki Bolíviából, és csatlakozzanak. Megtették. De miért?


Hogyan, vagy miért veszített el Bolívia ekkora területet, amikor semmilyen nagyobb háborúban nem volt benne? A tengeri kijáróját elvette Chile, nem tudtak vele mit kezdeni, így hagyták Chilenek.

Bolíviának úgy tudom nem volt "trianonja", akkor hogyan sikerült ez a remek teljesítmény?



2013. júl. 31. 22:17
 1/4 A kérdező kommentje:

Miért esik szét Bolívia, amikor mindenki spanyolul beszél Brazília kivételével a térségben? Minek még több spanyol nyelvű kis életképtelen szegény állam?


[link]


Ez Bolívia Santa Cruz megyéje, de ez is minek akar kiválni?

2013. júl. 31. 22:20
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a chilei ügy elég komoly háború volt: [link] Meg komoly érvágás is a tengerpart elvesztése. De egyszerűen sosem voltak elég erősek hozzá, hogy visszaszerezzék.

Bolívia egy lúzer hely, a legcsóróbb Dél-Amerikában. Szerintem ez elég indok.

2013. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a tengerparti ügy a mai napig kormány téma.


Meg ahogy elnézem Argentína is vett el Bolíviától területet.

2013. aug. 7. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bolíviát először kizsigerelték a spanyolok. Aztán független lett. Nagyon nagy vonalakban, később háborúzott egyet Chilével és Chile nyert és kiszakított belőle egy darabot magának. Aztán Brazília foglalt el egy kaucsukban gazdag régiót, mert Bolívia eddigre csóri lett, fenyegetően tornyosultak föléjük a Brazilok és félő volt, hogy a komplett Brazíliával meg kell küzdnei, és hát inkább békét kötöttek és a kaucsukos régió a braziloké lett. Aztán még Paraguay ellen is háborúzott, amit szintén elveszített. Az, hogy mi nem tanulunk róla, nem jegyezzük, az nem azt jelenti, hogy nem volt nagyobb háború. Egyszerűen itt, Európának, nekünk nem fontos háború volt, de nekik nagyon is. Dél-Amerikát mi csak addig jegyezzük, amíg 1. felfedezték 2. Az európaiak ölték egymást érte. Ami Bolíviában volt, az meg ezek után volt, így nem tűnik innen olyan nagy számnak, de az. (Főleg nekik.)


Most meg a keleti viszonylag fejlettebb részek le akarnak szakadni Bolíviáról. Hogy miért? Bolívia egy csóró ország. Tényleg a legcsóróbb Dél-Amerikában. A keleti részeken van nyersanyag, viszonylag fejlettebb jobb. És nem fűlik a foguk hozzá, hogy a hátukon cipeljék az ország többi csóró részét.


Hát ennyi.

2014. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!