Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA és a NATO vesztésre...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Az USA és a NATO vesztésre áll Afganisztánban, mi lehet ennek a következménye szerinted?

Figyelt kérdés
A magyar részvételt indokoltnak és fontosnak érzed?
2009. okt. 25. 15:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Ennek két következménye lehet.

1. Az lesz, mint a Vietnami háborúban, nagy mértékű létszám emelés, rengeteg katona oda irányítása, de a helybeli vietkongokkal (most éppen tálibokkal) nem vehetik fel a versenyt és szégyen szemre veszítenek.


2. Tanulnak Vietnamból, és nem feltétlen a csapaterősítést tartják majd a legjobb ötletnek, hanem inkább taktikát váltanak, hatékonyabban próbálják felvenni a harcot a tálibokkal, így még lehet esély a győzelemre.


Véleményem szerint a második eshetőség fog bekövetkezni. Obama taktikusabb, mint Bush volt eddig, jobban átgondolja a lépéseket.

2009. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Vesztésre állnak? lol Ekkora baromságot. Mondjuk az igaz, hogy a sok háborúellenes barom tüntető nehezíti a kormány dolgát...
2009. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ha még egy ilyen ökör ilyen stílusban visszakérdez, hogy tényleg vesztésre állnak-e, akkor esküszöm kilépek erről az oldalról.

"Vesztésre állnak? lol Ekkora baromságot. Mondjuk az igaz, hogy a sok háborúellenes barom tüntető nehezíti a kormány dolgát..." Milyen kormány milyen dolgát?

A "sok háborúellenes barom" nevében meg én kérek elnézést, pedig katona vagyok.

2009. okt. 25. 17:09
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
szerintem viszont előbb vagy utóbb kivonnak onnan minden katonát szerintem afganisztán irak miatt kellett hogy tudják az olajat ellenőrizni, úgy tudom irak nem kevés olajat exportál, de obama is elmondta a választások után hogy ő is fontosnak tartja amerika hatalmi poziciójának megtartását, szerintem amennyiben irak szempontjából még stratégiailag fontos afganisztán biztos hogy több katonát küldenek oda, meg így még viszonylag talán tudják mérsékelni a terrorizmust is.
2009. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
még mindig az előző vagyok, szerintem a magyar részvétel inkább jelképes mintsem lényeges, szerintem amerika így akarja megosztani a felelőséget a háborúért, ne ő legyen az egyetlen bünős Magyarország csak azért küldött oda katonákat mert az EU és USA jó kapcsolatot ápol és feltételezem valakik ebből majd hasznot is fognak húzni de hogy nem mi leszünk azok az biztos
2009. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
nem allnak vesztesre
2009. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
2009. okt. 26. 13:09
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Önmagukat minősítik akik kijelentik, hogy nem állnak vesztésre. Még hogy nem? A fővárost meg annak 1-2 km-es körzetét tudják uralni, azonkívül semmit. A szovjetek ugyanúgy nem tudták sosem annektálni Afganisztánt, az USA-nak sem fog sikerülni, gyk. lehetetlen.

Aki meg háborúellenes barmokról írt, annak én üzenem hogy tolja a fejét a wc-be és öntsön magára sósavat. Háborúellenes barmok? Tudod te egyáltalán mi a háború? Nem, de még a sereget sem ismered, bár ez utóbbi rád férne. De legelőször más emberek életét kellene megtanulnod tisztelni (te ez alól a tisztelet alól kivétel vagy, ilyen mondatok után).


Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, a következmény szerintem az lehet, hogy visszavonulnak mint Vietnamból, mást nem igen tudnak tenni.

2009. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is elhiszem, hogy vesztésre állnak, de azért nem hiszem, hogy a belinkel brit átlagemberek körében végzett közvéleménykutatás meggyőzi azt, aki nem hiszi el. Azért meggyőzőbb forrást is találhattál volna.


Én kíváncsi vagyok mit fognak csinálni, mert szerintem ez kicsit presztízs kérdés is. "Most még is milyen lenne, ha fülünket-farkunkat behúznánk és lelépnénk, hogy ez nem jött össze?" Szerintem ez is benne van, hogy mégis erőlködnek.

2009. nov. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

"Tanulnak Vietnamból, és nem feltétlen a csapaterősítést tartják majd a legjobb ötletnek, hanem inkább taktikát váltanak"


Megtörtént.

2009. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!