Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van itt egy cikk ami érdekes lehet:


[link]


és itt az eredeti is: [link]


Szerintem van igazságalapja, legalábbis én nagyon szeretem a németeket :)


Ti mit gondoltok erről?



2013. aug. 10. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a leírtak 10 %-a megvalósulna Magyarországon, akkor itt lenne a közép európai gazdasági csoda-
2013. aug. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D :D :D :D :D
2013. aug. 10. 00:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit kellene szólni? Egy a sok gazdaságelemző cikk közül. Eléggé felszínes, de ez természetes egy újságcikktől, elvégre nem szakmai cikket olvasunk szakmai lapból.

A gazdaság alakulása egy országban eléggé összetett és csak hosszú távú elemzések mutatják meg az igazi okokat.

Három ország van nevesítve, mint jól teljesítő. Van mindháromban közös, de sok nagyon eltérő is. Norvégia például jó negyven év óta, a gázvagyonából gazdagodott meg, korábban meglehetősen szegény volt. Svájc évszázados pénzügyi hagyományaira építhet, és pénzből könnyű jó infrastruktúrát létrehozni. Németország szintén régi gazdaság: műszaki és elméleti hagyományai nagyok. Mindháromra jellemző az összefogottság, szervezőkészség és főleg - nagyon eltérő okok miatt, de - a nagyfokú önállóság. Ez nem engedi, hogy kalandor vezetőik legyenek.

Nálunk ősi hagyomány a "tűrj békességgel" és a sültgalamb várása. Ezért hiába vannak szellemi nagyjaink, érvényesülni nem tudnak, mert évszázadok óta többnyire mohó kalandor senkiháziak irányítják az országot. Amíg ez így lesz, és a nép meg nem tanulja saját kezébe venni sorsát (de minden vonalon, elsősorban a saját megélhetésében), addig maradnak is ezek a vezetők. Ezeket érdemeljük.

2013. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy ezt a cikket egy németimádó írta.
2013. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az összes cikket ő írta volna? Ez csak egy következtetés, gazdasági tényező, nem kellene egyből levonni azt a következtetést, hogy németimádó írta.


Másik kérdésem, hogy valahol olvastam azt, hogy a németek gazdasága túl nagy az EU-hoz, de kicsi a világéhoz. Mit gondoltok, ha továbbra is jól teljesít a gazdaságuk, lehetnek ők is az élvonalban, mint az USA, vagy Kína?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

2013. aug. 10. 23:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek. Két esetben. 1. A németek szaporodnak, és létszámuk meghaladja a kínaiakét. Mivel egyébként jók, ekkor meghaladják Kínát. 2. Kína (és az USA) lakossága lefogy a németek létszámának közelébe. Ekkor ugyanaz, mint 1. esetben.
2013. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Miért olyan fontos a népesség? Mindkét opciódnál a népesség száma volt a meghatározó szempont.

Azonban ha úgy nézzük akkor a mindössze 80 milliós Németország olyan országokat utasított maga mögé gazdaságilag, mint Oroszország (143 millió fő) , Brazília (

2013. aug. 11. 18:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Brazília (190 millió fő), és India (1,2 milliárd ! fő). Szerintem az USA és Kína előnye abban rejlik , hogy hatalmas területeik vannak (Usa 9,8 millió , Kína 9,6 millió négyzetkilométer) ami majdnem 30szorosa a németek 357 ezer négyzetkilométerének.
2013. aug. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!