Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki elmagyarázná e két...

Valaki elmagyarázná e két politikával kapcsolatos idézet értelmét?

Figyelt kérdés

Permit me to issue and control the money of a nation, and I care not who makes its laws!


Whosoever controls the volume of money in any country is absolute master of all industry and commerce.... And when you realize the entire system is very easily controlled, one way or another, by a few powerful men at the top, you will not have to be told how periods of inflation and depression originate.


2013. aug. 10. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Az első lényege, hogy ha én irányítom a pénzt egy országban, akkor lehet bárki törvényhozó, mert őt úgyis én fogom irányítani. Ha enyém a pénz, akkor én szabom meg a törvényeket, én irányíthatom az oktatást, a tudomány fejlődését, szinte mindent.


A második meg arra akar utalni, hogy ha megérted, hogy milyen módszereket lehet használni arra, hogy sok pénzzel befolyásold az ipart meg kereskedelmet, akkor már érted azt is, hogy miért van infláció meg válság (merthogy gondolom pont a sok pénzű emberek tevékenysége az oka ennek a kettőnek).

2013. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló válaszában a "lehet bárki törvényhozó, mert őt úgyis én fogom irányítani. Ha enyém a pénz, akkor én szabom meg a törvényeket" résszel nem értek egyet. Szerintem a lényeg itt pont az, hogy mindegy milyen törvényeket hoznak, én akkor is azt teszek amit akarok. Tehát nem írom a törvényeket, hanem figyelmen kívül tudom őket hagyni,
2013. aug. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!