Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok és a szlovákok,...

A románok és a szlovákok, hogy tudták elérni, hogy eltűnjenek a különböző népcsoportok a területeikről, mi pedig Trianonkor sem és most sem tudjuk ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Ugyan még nem sikerült 100%-ban a tervük, de jelentősen csökkentették a kisebbségek számát az elmúlt 90 év alatt nekünk pedig 500 év alatt csak azt sikerült elérnünk,hogy megduplázódtak majd a területink jelentős részét elvesztettük többek között emiatt.

Tudom, ők kitelepítgettek meg sok más intézkedést hoztak annak érdekében,hogy román (vagy szlovák) többség legyen, de mi ilyeneket miért nem csináltunk?Tudom,hogy ku*va jó arcok vagyunk és mi nem csinálunk ilyen aljas dolgokat, de ennek meg is van az eredménye, több száz éve magunk alatt vágjuk a fát mások javára és most is ugyan ez a felfogás van,hogy "mi ilyet soha"...


2013. aug. 16. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt is ment a magyarizálás de sajnos nem elég jól. Akkor nem lett volna Trianon. Ezen én is gondolkodtam már. Ott csak úgy szívódnak felfelé a kisebbségek.
2013. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon jó ideig nem is tartották olyan nagy problémának a kisebbségek jelenlétét. Mindig is így oldották meg a háborúk utáni veszteségeket a tatárjárás óta.

Akkortájt még nem gondoltak arra, hogy mi lesz akkor, ha a magyarok kisebbségben lesznek a saját hazájukban.

2013. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel erőszakkal telepítették ki a magyarokat, és a helyükre a saját fajtájukat költöztették.


Ettől függetlenül gondolom Orbán rejtett erőforrásaira gondolsz, azokkal meg ők sem tudnak mit kezdeni.

2013. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

-Erőszak és etnikai tisztogatás: főleg a világháborúk után és a szocializmusban sok magyar vittek kényszermunkára, vagy öltek meg (lásd Délvidéki vérengzések '44 telén, Benes-dekrétumok, Ceaucescu)... Na meg sokakat ugye kitelepítettek házaikból és az ország nemzetiségéből származókat telepítettek be... csak ugye ma már elfelejtenek ezekre emlékezni...


-elnyomás: Erdélyben tudom, hogy régen ki votl téve a közhivatalokba régen, hogy "beszélj románul", ma Felvidéken van ugye a nyelvtörvény (bár az "csak" a 20%-nál kevesebb magyar lakosú településeket érinti)


-fejekben történő változtatások: minél fiatalabb generációt nézünk, annál több ember hajlandó sajnos az asszimilációra. Sokan akik nem magyar iskolába jártak nem is tudnak semmit a magyar kultúráról, történelemről, és csak egyfajta otthon használt "konyhanyelvvé" nyelvvé válik a magyar... Ennek a másik oka, hogy sokan meg vannak győződve, hogy magyarul úgysem lehet érvényesülni sehol, ezért ha valakivel beszélni kell először románul/szlovákul stb. szólalnak meg, gyerekeiket az állam iskoláiba küldik, sokan nem is tanítják meg rendesen magyarul (főleg ha már a szülők is csak konyhanyelvi szinten tudnak!) stb...


-Na meg ugye sokan költöznek ide a csonka országba...



Másik oldalról igaz, hogy komoly "magyarizáció" folyt a 19. században, de mindenestre szerintem nem volt ennyire hatásos, mint a magyarok mostani asszimilációja...

2013. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Európa más népeivel ellentétben itt a kisebbségeket tisztelték az emberek, nem gyarmatként hanem partnerként gondoltak rájuk.

Nyugatnak ez nagyon komoly aggályt jelentett hiszen ekkor a gyarmatokon több millió ember nyomtak el. Félő volt, hogy követendő példát látnak majd a függetlenségi törekvésekben 1848as forradalom a legtöbb gyarmaton mint sikeres és követendő példaként jelent meg. pl.: Írország ...

2013. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ezt egy kicsit máshogy látom. Ezekben az országokban ma is nagyon nagy számban élnek magyarok, viszont itt Magyarországon lényegében teljesen beolvadtak a szlovákok, románok, stb. Példaképp nem egy mátrai település szlovák település, de ma már senki nem tud közülük szlovákul. Szentendrén sem látsz ma már nagyon szerbeket, szóval lényegében beolvadtak.


Szerintem pont hogy nekünk megy jobban az identitás megőrzés, mint nekik. Szlovákiában például nem ritka még az sem, hogy egy szlovák megtanul magyarul. Ez itt fordított esetben teljességgel elképzelhetetlen. Romániában a rendőrök tanulnak magyarul. Szintén elképzelhetetlen fordított esetben. Szerintem mi ezen a területen sokkal jobban állunk, mint ők.

2013. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit "megkapirgálnánk" ezt a dolgot,szóval csinálnánk egy alapos családfakutatást akkor kiderülne hogy igen sok nem magyar van az őseink közt.


Egyébként a románok úgy tudják elérni hogy a csángók asszimilálódjanak a románok közé hogy a pap azt mondja nekik hogy ők elmagyarosodott románok voltak vmikor csak a csúnya magyarok elmagyarosították őket.

Itt bővebben: http://www.youtube.com/watch?v=0Nyi5tzGb30


De egyébként a magyarok is ezt csinálták Trianon előtt,rákényszerítették a saját kultúrájukat a kisebbségekre.

PL:Buda és környéke az 1700-as években szinte teljesen német nyelvű város volt,aztán elmagyarosodott.

Mivel nem volt meg bennük a nemzeti tudat (annyira erősen) és olyan foglalkozásuk volt amihez a magyart meg kellett tanulni.

Nekem dédnagyanyámék szlovákok voltak de soha nem beszéltek róla és a gyerekei is csak magyarul tudtak.

Szerintem Erdélybe és Felvidéken is sok ilyen eset van hogy a családban is már inkább románul/szlovákul beszélnek mint magyarul.

2013. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az első világháború 50 évvel később tört volna ki, akkor a magyarosítás sikerrel járt volna.
2013. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudták elérni, hogy náluk tudatos nemzetépítési politika folyt végig, míg nálunk az internacionalizmus jegyében tojtak az egészre... Ügyesen együttműködtek az egyházzal, a pópa minden faluban minden vasárnap buzdított a gyermekáldásra, míg nálunk egymással viaskodtak az egyházak és addig is dívott az egyke...
2013. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
magyarítás nem volt, csak a német elnyomás alatt behívták az olcsó román, szerb munkaerőt. Németek is nagy számmal települtek be. Magyarok száma nem nőtt vagy csökkent csak a betelepülők száma nőtt ...
2013. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!