Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában mi az oka,...

Nyugat-Európában mi az oka, hogy ilyen divatosak a szélsőbaloldali eszmék?

Figyelt kérdés

Főleg ezekre gondolok:anarchizmus, kommunizmus ,eurokommunizmus ,marxizmus.


Sokszor túlzásokba is esnek és szétverik a fél várost.



2013. aug. 17. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt részük a tanácsköztársaság "dicsőséges" országlásában és a háború utáni 40 évnyi "jóban".
2013. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak a kormányokra jellemző meg pár bohócra, aki így próbál meg értelmiséginek tűnni!
2013. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Előző válaszokkal teljesen egyetértek.
2013. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem, mert ezek azok az irányzatok, amik valami társadalmi igazságosságra törekednek mindenkinek. nehéz más olyat ma megjelölni, ami egy ilyen értelemben célokkal rendelkező merész valami lenne.


szerintem inkább az szorul magyarázatra, hogy nálunk miért nem népszerűek ezek. és nyilván azért mert az előző rendszerrel van összekötve a kommunizmus kifejezés pl. ami ha valaki ismeri mi elvi szinten a kommunizmus, akkor tudja, hogy az nem az volt. másrészt meg az előző rendszer is valami rosszabbnak van beállítva, mint ami ténylegesen volt.

2013. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugat-európai kommunizmus nem létezik. Csökevényesen itt-ott előfordul, de nem jelentős mondjuk úgy mint a szélsőjobb. Ahol népszerű a baloldal az az USA. De ha érdekel a "modern kommunizmus" keress rá Slavoj Zizekre vagy Alain Badiou-ra.
2015. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Európában mindenféle szélsőséges eszmék terjednek, mert a kicstári, politikailag korrekt maszatolás képtelen megoldani a növekvő problémákat.
2015. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4/


"Szerintem inkább az szorul magyarázatra, hogy nálunk miért nem népszerűek ezek."


Az szorul magyarázatra, hogy Nyugaton miért népszerűek a balos ideológiák...

Hát mert valójában nem ismerik őket, csak a jóképű Che Guevara pólókról, meg néhány romantikus filmből.


A baloldali ideológia mindig is a háttérhatalom trójai falova volt, és nem véletlenül a művetlenebb rétegeket célozta meg.

Ha alaposan megnézed, a baloldali vezetők majdnem mindig az elit családok fiai voltak...

Már Marx se gondolta komolyan a tömegeknek publikált írásait... Ő maga valójában sátánista volt.


Egyik versének részlete:


Ha van Valami, mely elemészt,

Közepébe ugrok, ezáltal lerombolom a világot —

A világot, mely köztem és a Mélység között magasodik

Szilánkokra zúzom kitartó átkaimmal


Nyers valója köré vetem karjaimat:

Velem ölelkezve a világ némán kimúlik,

És akkor lesüllyed az abszolút semmibe,

elpusztulva, létezés nélkül —

Ez élet lenne a javából!

2015. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyugati kommunizmus erősebb, minz valaha, lásd Amrikában az iszlamsita Obamát vagy a sztálinista Sanders-gárdát.
2018. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!