Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen volt a múltban a...

Lászl kérdése:

Milyen volt a múltban a magyar-bolgár viszony? Mit gondolnak általában Bulgáriában a magyarokról?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét világháborúban egy oldalon, a vesztes oldalon álltunk. Határosak sem vagyunk egymással, így a magyar-bolgár viszonyt nem terhelték olyan ellenségeskedések, mint mondjuk a magyar-román viszonyt. Bár túl sok közünk sem volt talán egymáshoz. Alapjában pozitívan viszonyulnak hozzánk, bár különösebben szerintem egyik nép sem érdeklődik túlságosan a másik iránt.
2013. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a maiak közül kevesen ismerik egymást. De azért tudják néhányan itt is, ott is, hogy őseink sokáig éltek egymás szomszédságában, hogy gazdag kereskedelmi kapcsolataink (meg persze torzsalkodásaink is) voltak, és hogy emiatt sok közös szavunk van, amelyet egymástól vettünk át. És persze a kevésbé régmúltban is voltak kapcsolataink, lásd például Hunyadi vesztes várnai csatája (nem a bolgárok ellen).
2013. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én fiatal fejjel nem sokat tudok, de apum felmenői bolgár származásuak :) mamám még folyékonyan beszélte a nyelvet. Szerintem nincs rossz viszonyban a két nép. Amikor kint voltunk náluk és megtudták, hogy magyarok vagyunk, nagyon kedvesek voltak hozzánk :D
2013. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válasz korrektnek tűnik.


Két ország kapcsolatát általában az érdekek közössége vagy ellentételessége határozza meg.

Közös érdek pl a két ország kereskedelmi kapcsolata, illetve gyakran harmadik ország elleni közös fellépés (ilyen pl Magyarország és Bulgária török elleni közös harca - Hunyadi ismert szereplő Várnában, szobra van és általában az utca embere is tudja, hogy miért van ott és kicsoda).


Úgy gondolom általánosságban inkább jó a viszonyunk a bolgárokkal. Kint jártamkor nekem szimpatikusnak tűntek.

2014. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A történelmünk eléggé összefonódott az évszázadok során, főleg a török ellenes harc és a 20. századi világháborúk miatt. A bolgár és a magyar nemzet ősi államalkotó népek.
2014. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Meg még hozzátartozik az is, hogy mint tőlünk, úgy tőlük is loptak a románok területeket.
2014. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!