Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban a négerek kisebbség...

Az USA-ban a négerek kisebbségnek számítanak, vagy egyszerűen színes bőrű amerikainak?

Figyelt kérdés
mert ahogy én látom már nincs akkora megkülönböztetés amcsiban, és nem kissebbségnek számítanak, hanem amerikainak csak a bőrszínük más. de ez csak amit én látok, nem voltam sose amerikában így nem tudom hogy mi van ott.
2013. aug. 21. 15:47
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
43%

Így van ott mind Amerikainak számítanak.

De ha arra vagy kíváncsi hogy a nem fehér bőrű AMERIKAI lakosság (Őslakosok + négerek + latinok...) többen vannak-e mint a fehér bőrűek akkor határozott IGEN. Jóval többen vannak.

2013. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta vannak többen az õslakosók+fekák+latinok, mint a fehérbõrûek,

Te agyon iskolázott.?!

2013. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A neger szot nyugodtan irkalhatod itt a GYIKon, de ha egyszer eljutsz az USAba, akkor meg veletlenul se ejtsd ki a szadon, mert a fekak nagyon megharagszanak erte (ha zuros kornyeken vagy akkor meg meg is vernek) a feherek pedig leneznek erte!


Amerika nagy A-val!


Tobb generacios feketek elnek az USAban, akkor miert ne szamitananak amerikainak? Nem is ertem...te minek nevezned oket? Bevandorlonak?


A 2010-es nepszamlalas szerint 42 millio fekete el az Allamok teruleten, ami a lakossag kb. 10-13%. Nem tudom, ezt nevezhetjuk kissebsegnek?

2013. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az USA 300 milliós népességéhez képest akár, de mindegy, mert sok filmben kisebbségnek mondják, meg ilyesmi dolgok voltak, aztán olvasgattam meg minden és úgy gondoltam hogy már nem kisebbségnek számít. De honnan tudjam mikor nem jártam amcsibam, nem tudom mik a szokások, és ha négerek akkor miért nem lehet így hívni? ez eddig nem volt "csúnya szó", nem mondtam olyat hogy nig..ger, feka stb, ha néger akkor néger. és kinek van kedve kiírni 50x hogy afro-amerikai.
2013. aug. 22. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!