Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Irán nagyhatalomnak számít?

Irán nagyhatalomnak számít?

Figyelt kérdés
Van vele az USAnak sok konfliktusa, az USA is tart tőle, atomfegyvere is van, na meg az iszlám fundamentalizmus bástyája.

2013. aug. 26. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos értelemben igen, de nem említhető a világ vezető hatalmai között.
2013. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Közel-Keleten igen, globálisan csak nagyszájúnak.
2013. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszik magukról hogy azok.
2013. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Regionális nagyhatalom.
2013. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

A Közel-Keleten nagyhatalomnak számít.

Gyakorlatilag olyan, mint régen a Harmadik Birodalom volt.


80 milliós ország ,sok pénzzel , olajjal.

Fejlődő , erősödő hadsereggel, állítólagos atomfegyverekkel.

A hadseregük létszáma aktív tagokat tekintve 9. világviszonylatban.

A kiképzésük is elég jónak számít.


Iránt azért tartják veszélyesnek mert nem olyan fejletlen , elavult , mint amilyen Irak vagy Afganisztán volt.

Nem lenne egyszerű lerohanni.

2013. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En is ugy tudom, hogy regionalis nagyhatalomkent hivatkoznak ra. Nemetorszagnyi populacioval, de sokkal nagyobb terulettel.

Nem mintha ertenek a katonai megszallashoz, de "lerohanni" egy ekkora orszagot, meg az NATOnak se menne, mar feltetelezve de meg NEM engedve. Atomhaboruban senki sem gondolkodik, benyomasom, hogy az irani rezsim is sokkal-sokkal profibb annal, hogy ekkora baromsagokat gondoljon, a retorika masrol szol.


Csak baratok-ismerosok szintjen ismerem az orszagot. Nekem is az a benyomasom, h kozelebb allnak a nyugathoz mint pl. a legtobb arab akit ismerek, ezt NEM emberi minosegre ertem, hanem mondjuk matek-termeszettudomanyhoz valo hozzaallasra, ilyen jellegu muveltsegre. Ami igencsak osszefugg egy orszag erejevel. (Termeszetesen akiket en europaban megismerhetek, csak egy szuk reteg!)

Friss elmeny:

Most ismerkedtem meg egy azeri etnikumu iranival, a 4. Legnagyobb varosbol valo(megint elfelejtettem a nevet:), ami kb. budapest meretu, perfekt angol, programozo, es lany. FBn chateltunk, nem vallasos, nem rajong a rezsimert(varosi ember)... a facebook kepe csador nelkuli. Azert alkoholt csak titokban kostolt, most dilemmazom, hogy vigyek e az eskuvojere Tokajit:) (lasd az isztambuli kerdesemet amire senki nem valaszolt:(


Ez kicsit off volt, de azt akartam erzekeltetni, itthonrol sokan alabecsulik az ekkora orszagok sokszinuseget, ja es elfelejtik, hogy ott is hus ver emberek elnek.

2013. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az, viszont egy szálka, ami sokkal kellemetlenebb és sokkal több figyelemt tud nagára vonni, mint amilyen a jelentősége.
2013. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyhatalom. Műveltek, intelligensek, etnikumtól függetlenül szeretik a hazájukat. És ha a kormányukkal van is bajuk, azt nem hagynák, hogy idegenek betegyék a lábukat a földjükre még "ideiglenesen" sem. Ja és ők nem arabok. Perzsák. Tehát túl sok választásuk nem lenne, ha háborúba keverednének így az utolsó csepp vérükig küzdenének. Ennyi.
2013. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Irán egy nyugodt és békés ország. Senkit nem fog megtámadni, csak hagyják békén őket. A függetlenségük és önfenntartó életmódjuk bántja a nagyhatalmakat.
2014. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!