Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Már a 9 éves unokahúgom is...

Már a 9 éves unokahúgom is retteg a szíriai krízistől! Vajon egy ekkora gyermeknek hogy lehet ezt akár csak nagyvonalakban is elmagyarázni? Tudom, hogy már ma is sokadik ilyen kérdés, de tulajdonképpen számunkra mennyi a félnivaló?

Figyelt kérdés

Meglátta tegnap a televízióban, és sajna alig tudjuk neki elmagyarázni, mi is van ott. Persze, hogy ennyi idősen fél, mert mit sem tud még a politikáról, nem mintha én 15 évesen politológiai disszertációt írnék.

Tényleg van félnivalónk itt Magyarországon? Tudom-tudom, nem a Közel-Kelet, de valaki konyhanyelven lerövidítené, hogy ebből valószínűleg miféle háború is lesz? Hogyan magyarázzuk el a helyzetet egy gyermeknek, és hogy valószínűleg nincs mitől félnie?


Elnézést, hogy nem valami diplomatikus stílusban írtam ki ezt a kérdést, de azért van bennem némi félelem.


A segítségért hálás lennék! Az esetleges kategóriatévesztést legyetek szívesek jelezni.



2013. aug. 30. 08:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a cím első mondata nem arra akart utalni hogy ,,mindenki fél, rettegjél Te is!"
2013. aug. 30. 08:47
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Mond azt neki hogy scifi, mint a csillagok háborúja, vagy valami amit látott
2013. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, én azt hallottam ,hogy az USA háborút indít Szíria ellen, de ez már tegnap este/ma éjjel megtörtént. Magyarországnak szerintem nem lesz benne szerepe, és sok más ember szerint sem lesz. Mond azt neki, hogy az amerikaiak és a szírek harcolnak most ott (ha jól tudom), és a magyarok békésen éldegélhetnek, ahogy eddig. Bár nem igazán értek az ilyenekhez, én csak 14 vagyok.
2013. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Azért van felkapva most ez a Szíriai téma ennyire, mert a közelmúltban jelenleg ez az esemény az, amelyik potenciális veszélyét hordozza egy III. Világháborúnak.

Mindenki leszarja Szírát, meg az USA-t, USA mindenkivel háborúzik úgyis a "békéért", de ha Szíriának nekiesik, és Oroszország, Kína, Irán betartja az igéretét, és megvédi Szíriát, akkor itt hamarabb lesz pokol, mint hinnéd.

2013. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem értem az emberek félelmét. Mióta kirobbant ez az arab-tavasz nevű dolog, azóta a szír események miatt rettegnek a legjobban, holott ugyan ilyen NATO beavatkozás történt Líbiában is, vadászgépekkel támadták a Kadhafi-rezsim egységeit többek között a franciák is lévén, hogy a civilek ellen intéztek támadásokat. A mostani helyzet sem sokkal különb. Emlékeim szerint a Líbiai beavatkozást sem támogatták az oroszok mégis megtörtént és nem lett semmilyen nagyobb konfliktus a nyugati oldallal szemben. Én amikor 9 éves voltam akkor az a hír ment a tévében, hogy Újvidéket és Belgrádot bombázza a NATO, mégsem rettegtem világháborútól vagy attól, hogy MO. belekeveredik, bár lehet, hogy ehhez az is hozzájárult, hogy nem voltam én sem eléggé tisztában a helyzettel fogalmakkal.
2013. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
Ahogy a negyedik írja. Ebben a háborúban a NATO, és az orosz/kínai tömb néz farkas szemet. Én nem nyugtatgatnám, hanem felkészíteném a legrosszabbra, mert ha történik valami, akkor annál nagyobb lesz az ijedtség.
2013. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nagyhatalmaknál a háború kizárt. Azok olyan gazdasági társulások, amik nem mennek egymásnak. Mwbeszélik egymás közt hogy ki milyen mértékben támogat kit, és melyik fél mit szólna egy esetleges ilyen vagy olyan lépéshez. Az USA csak akkor támad Szír célpontokat, ha Oroszo. "engedi". Senki nem lêp vakon, anélkül, h ne tudná a másik szándékát. Ők nem akarnak egymással szembenállni.
2013. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Off.: Én eddig úgy tudtam hogy az Oroszok és a Kínaiak utálják egymást.Akkor most miért védi mind a kettő Szíriát?

Vagy jobban utálják az USA-t mint egymást?

2013. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szíriával kapcsolatos fenyegetések: megvalósul a kurd autonómia, ami Törökország számára területi épségének megsértése. Innentől kezdve washingtoni szerződés, 5. cikkely lép hatályba (fellép a NATO), vagy vegyi fegyverek kerülnek dzsihadista csoportok kezére, amik ezeket merényletekben felhasználják nyugaton.
2013. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!