Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az izraeli hadseregben zsidók...

Az izraeli hadseregben zsidók vannak?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom h a zsidók nem végeznek fizikai munkákat. Akkor megis ez most hogy van? Vagy ki van a hadseregben? Ki van a légierőnél?

2013. szept. 4. 12:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2013. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

"Én úgy tudom h a zsidók nem végeznek fizikai munkákat"


Ezt a hülyeséget. Kevesebb szélsőséges népbutitó "portált" kellene olvasnod. Kibucról hallottál már? Ott szerinted mit csinálnak.

2013. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Izraelben vannak erősen vallásos ultra-ortodox zsidók. Ők nem vonulnak be kezonának (holott jogszabályilag kötelező lenne). Ez most egy hallgatólagos megegyezés lehetővé teszi számukra. Viszont ez a megállapodás pár év múlva lejár, akkor már nem lesz elnéző velük szemben az izraeli kormány. Pont most (pár hónapja) volt erről nagy vita Izraelben.


Egyébként ezek az ultra-ortodox zsidól legtöbb államhatalmi szervet sem ismerik el. Azt mondják, hogy számukra csak az isteni törvények az irányadók, emberiek nem.

2013. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az izraelben a zsidóknak kötelező (kivéve egy-két szélsőséges ortodox szekta) a keresztényeknek megengedett a katonai szolgálat. A muszlimokat (...ki tudja miért...?) nem sorozzák.
2013. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
kezonának = katonának
2013. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Off: nincs bajom a zsidókkal, max ha idióta, de volt egy idióta izraeli zsidó expasim, aki kitalálta, hogy úgy tudok a leggyorsabban áttérni zsidó vallásra, ha miután kiköltöztünk beállok két évre katonának ^^ - nem is értem miért nem kaptam az alkalmon.
2013. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Az ultra-ortodox zsidók magát Izrael államot nem ismerik el (furcsamód mégis az tartja el őket),mert az igazi Izrael csak a Messiás eljövetelével valósulhat meg. Ők tényleg nem végeznek fizikai munkát. Csak az Írás tanulmányozásának (és ezen keresztül Istennek) szentelik életüket.
2013. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

A zsidók egy része tagadja a zsidóság faji különállóságát és azt hangoztatja, hogy a zsidóság csak vallásfelekezet. A másik részük (az őszintébbek) - különösen az ún. cionisták viszont nyíltan megvallja, amit egyébként minden egyes zsidó tud és érez, hogy a zsidóság különálló fajta.


Nem kell semmi különösebb tudomány annak a megállapításához, hogy a zsidóság külön faj. Honnan van az, hogyha elmegyek egy teljesen idegen városba, ahol senkit sem ismerek, a zsidókat - éppen úgy, mint a cigányokat - egytől-egyig felismerem. Nem a vallásukat olvasom le az arcukról, hanem a fajukat, mert a felekezeti sajátságok (bélyegek) sohasem öröklődnek, hanem csak a fajiak. Különben is lehetséges, hogy a kérdéses zsidók valamelyik keresztény felekezetnek a "buzgó" hívei. Nincs olyan ember a világon, aki az én arcomról le tudná olvasni a vallásomat.

2013. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

19:02

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy egy olaszok, spanyolok, portugálok, argentinok, görögök, románok, albánok, bosnyákok, bolgárok, grúzok, törökök, örmények, irániak és egyéb közel-keleti népek lakta, elméletbeli településen, milyen faji jellegek alapján szúrnád ki a zsidókat.

2013. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19:02

az utolsó megjegyzéshez én azt füzném hozzá:

Azért az mßeg ugye megvan az iskolából, hogy a Homo sapiens egyetlenegy faj? Akármilyen férfi és nö teljesen egészséges utódot tud létrehozni, és ezt emlösöknél jó fajdefiníció.

(megj: az egész biológiára érvényes fajfogalom nincsen...)

Tudtommal az is meglehetösen bizonyítottnak tekintett kijelentés, hogy a különbözö embercsopotok(rasszok) között minimális fizikai különbségek vannak, de pl. értelmiek nincsenek. Lényeges különbségek a vonatkozó csoport *kultúrájából*, vagyis az embert a születése óta ért hatások miatt vannak, és a 'rassz'-ból adódó genetikai különbségek ilyen dolgokban elhanyagolhatók, ill. tudtommal nincs eredmény ami ennek ellentmondjon. Igaz, ezek nehezen kutatható dolgok, mivel embereken nem lehet kísérletezni, és az inteligencia is egy végtelenül komplex nem jól megértett dolog.


Az középeurópai, magyar zsidók mondjuk "90%-a" pedig beolvadt, és csak minimális kultúrális különbségeket örzött meg, ha egyáltalán. Több-keveseebb zsidóságtudata sokuknak van, de tudomásom szerint ez részben az antiszemitizmus miatt örzödött meg. (Ha zsidóznak, sokszor eszedbe jut, hogy a családod egy része tényleg az, különben nem jutna eszedbe, kicsit érdektelen info lenne, és a gyereked már talán nem tudná - ez most is elöfordul, l Sz.Cs.).

Eröl az jut eszembe, ahogy a magyarok burgenlandban olvadtak be leginkább, (talán) mert Ausztriában senki nem szekálta öket.

2013. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!