Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ki szeretnék menni élni...

Ha ki szeretnék menni élni Észak-Koreába, akkor hogyan lehetne rá lehetőségem? Mire lenne szükség az ott éléshez és kiutazáshoz? Koreai nyelvtudás kell hozzá vagy elég az angol?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A világ egyik legkeményebb diktatúrájában nyilván találsz munkát a mocskos burzsuá Amerika nyelvén, ill. magyarul! Valószínűleg a letelepedési engedélyt és a munkavállalásit is találsz bármelyik chocapices dobozban ajándékként. Csak bátran!
2013. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát, én a helyedben nem észak Koreába mennék!
2013. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Remélem ezt most nem kérdezted komolyan. Nyilván nem élhetsz ott, semmilyen lehetőség nincs ilyenre.

Ottani mércével te kapitalista országból származol. Turistaként borsos áron van lehetőség megnézni Észak-Koreát (persze csak a "kirakatot"), de még az ott élőknek sem engednek meg szinte semmit (ahhoz is engedély kell nekik, hogy a saját megyéjüket elhagyják), nem hogy még külföldit telepítsenek be.

2013. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hiszem, h beengednek, mert akkor elkezded osztani az igét.

Mondjuk lehet beengednek, csak lelőnek utána.

2013. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül turistaként CSOPORTBAN lehet elmenni Észak-Koreába asszem Phenjanba. Olvastam róla egy érdekes cikket, aki volt kint egyszer. MINDENHOL fegyveres őrök kísérték a csoportot, ha valaki arrébb akart menni megnézni valamit, szimplán visszarángatták a csoportba, mert csak a kipucolt részeket nézhette meg.

Ott élőkkel TILOS volt beszélni, közel se lehetett hozzájuk menni. Megnéztek egy nagy Kim Ir Szem szobrot, sétáltak egyet, majd vissza a hotelba, ahonnan nem lehetett elmenni. Kb ennyiből állt az egész. A hotelban dolgozóknak meg a szájukba volt adva a szöveg, mit kellett mondani, és mire válaszolhatnak.

Kötelező volt virágot vinni a "nagy vezér" szobrához, és meghajolni előtte.


Oda már akkor sem engednek be, ha nem turista vagy. De még ha az is vagy, de nem szervezett, fegyveres őrökkel teli csoportban, akkor sem engednek be, sőt. Olvastam olyanról, aki egyedül akart bemenni, mert elkószált a csoporttól, és lelőtték.

Nyilván nem élhetsz ott, semmi ilyesmi lehetőség nincs erre, még a kínaiaknak sem, amikor tudtommal Kína így-úgy (vagyis alig) de kommunista ország, és Észak-Korea legfőbb támogatója.

2013. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem oda csak születni lehet. Ha annyira egyszerű lenne a bejutás már rengetegen odaköltöztek volna, többek közt én is.
2013. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha bevándorlási kérelmet nyujtanál be kapva-kapnának rajta. Valószínüleg évekig mutogatnának az állami TV-ben mint azt szerencsétlen európait, akinek elege lett a rohadt kapitalista nyugat elnyomásából és felismerte hol az igazi szabadság.
2013. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Először azért egy elmeorvos felkeresését javasolnám...
2013. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont Észak Korea? Mazochista vagy?
2013. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok:

Lehet, hogy te antikapitalistaként úgy gondolod, hogy a kommunizmus és a diktatúra jobb. A kapitalista államokban legalább nem mondják a szemedben, hogy rabszolgája vagy egy vállalatnak, államnak, stb., de a Észak Koreában mindenki az állam rabszolgája.

2013. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!