Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bajorok, és a Baden-Württemb...

A bajorok, és a Baden-Württembergiek miért kérik ki maguknak, ha valaki lenémetezi őket?

Figyelt kérdés

Voltam már sokszor Németországban, de tényleg nem értem.

Az osztrákok még oké, mert külön ország volt már régen is Ausztria, Habsburgok, OMM, stb.


De Bajorország, és Baden-W. miért kéri ki magának, ha valaki lenémetezi őket? Oké, hogy külön német alcsoport, de végeredményben ők is németek....mint a magyarok esetében a székelyek...egy másik csoport, de ők is magyarok.

Se a szászok (Sachsen), se az észak németek, se a vesztfáliaiak nem kérik ki maguknak, de a bajorok és a svábok (B.W.) eléggé nagy sértésnek veszik.


Honnan veszik, hogy ők nem németek? Németország szerves részei, önként csatlakoztak a német egység miatt, akkor nem értem, mi a probléma.....most lehet példálózni a cigány-magyar dologgal, de az megint más, de ebbe nem mennék bele.


Miért akarják a bajorok és a svábok mindenáron eltávolítani magukat a németektől?

Miért kérik ki maguknak?



2013. szept. 12. 22:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Bár Baden-Württembergben is van ilyen, de Bajorországban eléggé jelen van ez.

Kikérik maguknak azt, ha valaki németnek nevezi őket, az osztrákokat meg völgylakóknak csúfolják.

2013. szept. 12. 22:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmi ez, mint a skótoknál.


Ahogy egy bajor barátom szokta mondani:

"Elsősorban bajor vagyok és csak utána német."


A bajorok és a svábok úgy általában mások, vannak kulturális , vallási különbségek.

Emellett ez a kettő Németország leggazdagabb tartománya, az össz. GDP-nél sokat számítanak.

2013. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hallottam, h Bajorország eléggé sérelmezi, hogy nekik kell eltartani a szegényebb tartományokat, de akkor miért nem lesznek függetlenek? Ha már elsősorban bajornak és nem németnek tartják magukat.

Skócia is függetlenedni akar.

2013. szept. 12. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki kikérte magának, az nem azt kérte ki, hogy sváb, hanem azt hogy török, indiai, kínai stb.


Stuttgart környéke, máshol nem tudom mi van.

2013. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, még a köszönésük is más. Fura volt a GrüszGott!
2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 @Laonda@ válasza:
10 eve elek Bayororszagban, söt allampolgar is vagyok, de azt hogy kikernek maguknak hogy nemetek meg nem hallottam! Büszkek a Bayor szarmazasukra ez teny, de ettöl meg ugyanugy nemetek!A franciakat meg keletnemeteket utaljak, büszkek az autoiparukra, söreikre stb! A Grüß Gott meg egy köszönes. Grüßen= köszönni, köszönteni , Gott = Isten! Szoszerint nem lehet ertelmesen leforditani, de kb annyit tesz, mint magyarul az Isten hozott! Itt meg valamivel vallasosabbak az emberek.
2013. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!