Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van szüksége az EU-nak...

Miért van szüksége az EU-nak egy olyan országra mint Ukrajna?

Figyelt kérdés

[link]


Én Ukrajnában élek, nap mint nap a saját bőrömön tapasztalom ennek az országnak az "áldásait".


Miért kell az EU-nak egy ilyen velejéig korrupt, oligarchák vezette ország?



2013. okt. 10. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Majdnem 50 milliós ország.


Olcsó munkaerő szempontjából a legjobb ez a nyugatnak.Még olcsóbban elvállalják az alja melót, mint a törökök.


Emellett nagy felvevőpiac 50 millió ember.

2013. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Tudtommal még nem tagja Ukrajna az EU-nak, és szerintem nem is lesz. Nem akar az EU bemutatni a Nagy Orosz Testvérnek.
2013. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

részlet a cikkből:


"A legoptimistább forgatókönyv szerint az Európai Unió Külügyi Bizottságának október 21-én sorra kerülő ülésén a külügyminiszterek rábólinthatnak Ukrajna társult tagságára, így az olyannyira várt vilniusi Keleti Partnerség csúcs voltaképpen már talán csupán protokolltalálkozó lesz, ahol a két fél képviselői ünnepélyesen aláírhatják a történelmi jelentőségű dokumentumot."

2013. okt. 10. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért amiért Magyarország is kellett:

Felvevőpiac.

2013. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak kihasználják Ukrajnát, hogy közelebb legyenek az oroszokhoz.Harkovban is tüntetések voltak a belépés ellen.A keleti nyitás is a kelet gyengitéséről szól nem lesz attól jobb nekik
2013. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Hatalmas kiaknázatlan nyersanyagterületek amire lecsaphatnánk és egész pofás a kereskedelmi közlekedése is Ukrajnának, valamint a mezőgazdaságát is fel lehetne futtatni. Ha az oroszok által fenntartott maffiaállamot fel lehetne számolni, fontos stratégiai partner lehetne, a hatalmas ipari és mezőgazdasági potenciáljával. AZ EU-nak kifejezetten jól jönne egy jól prosperáló Ukrajna és az alkupozíciónkat is javítaná az oroszokkal szemben.


A felvevőpiacról meg már eset korábban is szó.


Lényegében mindkét félnek jó lenne a csatlakozás, csak Ukrajna egyenlőre a belépési minimumot se üti meg. Csak a majdani tagság előkészítésről lesz szó, mint nálunk 1994-ben

2013. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
majdnem 50 millios orszag tehat emellett igazan nagy szava lehetne az eu parlamentben. A nyugat nem hulye h kicsesszen magaval, Törökorszagot is pont azert nem veszik fel mert masodik legnepesebb orszag lenne
2013. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!