Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak olyan muzulmán többségű...

Vannak olyan muzulmán többségű államok, ahol békében, harmóniában élnek a keresztényekkel?

Figyelt kérdés

Elég sokat hallani arról, hogy Afrikában, Közel-Keleten elnyomják, üldözik, terrorizálják a keresztényeket.

Európában a Balkánon és a kaukázusi tagköztársaságokban is voltak összetűzések, harcok.



2013. okt. 13. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Nincs.
2013. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Libanon,Irán... Erről a kettőről beszélni is tudok kicsit.

Irában rengeteg keresztény templom és zsinagóga van, abszolút tiszteletben van tartva mind a zsidók, mind a keresztények vallása.

[link]

Libanonban elég vegyesen oszlanak meg a vallások. A legnagyobb vallási felekezetek a siíta iszlám, a szunnita iszlám, és a maronita kereszténység, és az ortodox kereszténység.

A politikában közös megállapodással megosztották melyik főtisztséget, melyik vallási felekezet képviselője tölti be.

2013. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Libanonban volt egy véres polgárháború. Ott a keresztények, szunniták, síták is utálják egymást.

Szerintem csak kényszerűségből békéltek meg valamennyire egymással és egyeztek meg a politikában, mint ahogy az történt Boszniában is.


Iránban békében élnek?

Ez kicsit furcsának tűnik, mivel egy teokratikus iszlám állam.

Nem inkább a megtűrt kategória?


Utánaolvasva azt találtam, hogy Iránban szabad vallásgyakorlás van, aki keresztény családba születik, az ápolhatja a hagyományokat, de a papoknak téríteni szigorúan tilos és aki muzulmán vallásról tér át kereszténységre az nagyon súlyos bűn, ezekért akár halálbüntetés is jár.

2013. okt. 13. 14:56
 4/15 anonim ***** válasza:

"

Az iráni Isfahanban letartóztattak 16 az Iszlámról a kereszténységre áttért lakost.


A letartóztatottak éppen egy három új egyháztag áttérési és keresztelési ceremóniájában segédkeztek , egy evangélista közösség által átalakított magánlakásban.


Áprilisban 10 kereszténységre áttért személyt tartóztattak le Shirazban.


A hivatalosan működő evangéliumi gyülekezeteket utasították Isfahanban arra, hogy nem engedhetik, hogy muzulmánok járjanak hozzájuk, és semmilyen értelemben nem segíthetik áttérésüket.


Egy törvénytervezet szerint, melyet most tárgyalnak, a fenti bűnért, halál jár majd.


Iránban hivatalosan nem tiltották be a kereszténységet, hanem letartóztatják azokat akik áttérnek, és megakadályozzák, hogy muzulmánok megismerkedjenek a keresztény hittel.


[adn kronos international]"

2013. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ritka. Itt van Európa példája, ugyanis itt is bontakoznak az "ellenállások". Ezek a viszályok nem csak vallási különbségekből származhat, hanem az adott nép beállítottságából. Legfrissebb példa Franciaország, ami határozottan nemet mondott az európai bevándorlásra, ugyanis rádöbbentek, hogy ezeket a különböző népeket nem lehet összegyúrni. Az adott ország azt mondja, ha itt akarsz élni, akkor így és így kell élned. Az ellentétek pedig itt kezdődnek, mert egyik fél sem akarja feladni a személyiségét, illetve a szokásait. Európán belül is hatalmas ellentétek vannak, nemhogy ennél nagyobb távolságra. Svédországban hallottam, hogy sokkolta az embereket, hogy a kínaiak élve dobják fazékba az állatokat, ami európai szemmel elfogadhatatlan, hiszen humánusabb beállítottságúak vagyunk. Az afrikaiaknál teljesen hétköznapi dolog egy nő megerőszakolása, ami Európában szintén elfogadhatatlan. Rengeteg ilyen dolgot lehetne felsorolni. A lényeg, hogy ezeket próbálják integráció címszóval összegyúrni, de ez lehetetlen. A vallásban hasonló a helyzet. Az egyik nem tudja elfogadni a másik nézetét, ezért viszály alakul ki, s mivel egyik sem akar engedni, ezért sakk-matt a helyzet.
2013. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, természetesen ha mindenképpen az ellenkezőjét akarjuk látni a dolgoknak, láthatjuk. Lehet mondani szerintemeket, meg idézgetni kétes hitelességű híreket.

Én leírtam ami van, Iránban több 40 zsinagóga van, és talán még több templom, az Iráni kormány ezeket az elnyomásról szóló híreket propagandának titulálta(ami jelen politikai helyzetben nem lehetetlen) és elutasította. Akikkel beszéltem perzsák azokról pedig abszolút nem az jött át hogy keresztényellenesek.

Libanonban már jóval a polgárháború előtt, a független Libanon megalakulásakor létrejött (1926). A polgárháború témájába pedig aki csak belevetette magát, észreveheti hogy vallási színbe öltöztetett színtiszta politika.

Most lehet gondolkodni, vagy lehet szemellenzős lovat játszani, nekem összességében teljesen mindegy mit gondolsz.

2013. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Libanonban már jóval a polgárháború előtt, a független Libanon megalakulásakor létrejött (1926), ez a féle hatalommegosztás a vallási felekezetek között.
2013. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a franciák eleve azért hozták létre Libanont, hogy kicsit erősítsék a keresztényeket.

Szíria eleve csak pár éve ismerte el a független Libanont.


És a libanoni iszlám (terror)szervezetek csak Izrael ellen vannak, a keresztényeket nem bántják?

2013. okt. 13. 15:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Szereted túlcsavarni a dolgokat.

Én csak arról beszélek, amit tudok. Te pedig hajlamos vagy olyan dolgokról beszélni, amikről semmit nem tudsz,csak feltételezéseid vannak.

Mivel valódi tudásod a tárgyról nincs, így vitához kevés vagy. A hozzáállásodból ítélve éretlen is vagy hozzá. Hány éves, vagy 13-14?

Majd biztos akad korod-béli vitapartner is. Nem én leszek az...

2013. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Albánia.Bár ott majd' ugyanannyi a keresztény,,mint a mudzlim.
2013. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!