Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy működött a gyakorlatban...

Hogy működött a gyakorlatban Németország megszállása?

Figyelt kérdés

[link]

Szóval Berlint felosztották, de Berlin a szovjet megszállt részben volt, akkor ott hogyan csináltak bármit a nyugatiak? Akár a politikai vezetők hogyan mozogtak az ország többi része és pl Berlin között? Vagy pl ami élelmiszert megtermeltek, hogyan került be Berlinbe? Vagy nyugati kocsik, műszaki cikkek? Ezeket átengedték a szovjetek?


2013. okt. 18. 14:30
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

A nyugatiakat könnyebben beengedték a keleti blokkba, mint a keletieket onnan ki. Így azok át tudtak utazni a keleti részen autóval is szerintem.

Reptere mindig is volt Nyugat Berlinnek.

Egyébként ha jól tudom volt külön vasútvonal is, ami a keleti részen nem állt meg, nyugat Berlintől Nyugat Németországig.

Amikor viszont a teljes elzárás időszaka volt (50' évek), akkor viszont csak repülőn hordtak oda mindent, és senki nem léphette át a határt a nyugatiak sem.

Később(80' években) meg már lehet közúton is engedtek áruszállítást.

2014. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kovács János Szal. ***** válasza:
Ezt a kérdést jelen időben kellett volna feltenned, ugyanis a brit megszálló hadsereg még mindig jelen van és az amerikaiak sem távoztak. A szovjetek már igen és szerencsére önszántukból. A francia megszállók hazatértek már, ha jól tudom.
2016. ápr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!