Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország mint szövetséges?

Oroszország mint szövetséges?

Figyelt kérdés
Mivel az Eu lehúz kizsákmányol kifoszt és szabályoz összevissza, miért ne exportáljunk az oroszoknak élelmet, meg minden egyebe amit tudunk. Oroszországban nincs olyan jó termés mint itthon plussz szeretik a magyarokat a közös múlt is megvan, miért ne exportálhatnánk nekik paprikát, paradicsomot tehenet, tejet, herendi porcelánt meg amit lehet?

2013. okt. 21. 23:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hú ha nagyon megy egymás osztályzása :DD

Ha egy kicsit is belelátnál a világ dolgaiba akkor nem tehetnél fel ilyen bántóan és már már fájdalmasan ostoba kérdést...

Megváltoztatni a véleményed úgysem fogom mert látom az elvetemültebbek közé tartozol a témában...

Fogtam térképet a kezembe, és képzeld még jártam is Oroszországban, ahogy leszűrtem a válaszodból te tulajdon képpen azt hiszed hogy Oroszországban mindig télvan ... és hogy nincsen termőföld , nem kellet volna többet tened mint hogy beírod a wikipédiába Oroszország nevét és már ott is fel van tűntetve hogy milyen változatos az éghajlata de szerintem még ugyanezen az oldalon az is megtalálható hogy Oroszország Európai részén hatalmas kiterjedésű a csernozjom (Fekete föld) ami éppenséggel a Föld legjobb talajának számít ha valamit termelni akarsz rajta. Szóval igen eltudja magát látni és mint általában a fejlett országok Oroszország is Exportra termel de ilyen és ezekhez hasonló dolgokkal nem untatnálak tovább valószínűleg már most habzik a szád hogy nem így van meg hogy "1-es üljek le"

De azért még válaszolok a Kánaános kérdésedre.

Nagyon egyszerű mert ez EU nem a Kánaánt akarta megvalósítani sohasem, de ehez is csak egy kevés történelem tudás kéne, ajánlanék neked egy könyvet Szlankó Bálint írta a Címe : Az elnök, a képviselő és a diplomata. ha ezt elolvasod talán kicsivel fel világosultabb leszel a témában bár a könyv már nem aktuális(2007-es) de attól még megérteti hogy hogyan is működik ez a hatalmas szervezet ami szerinted "lehúz minket" meg "összevissza szabályoz".A szabályozás a Demokráciával jár és jó dolog, ja és végül az EU tényleg annyira lehút minket akkor iért is ad minden fejlettlenebb tagországnak felzárkoztatási pénteket? JA hogy kicsiny hazánknak a 2013-2020-as idő szakban körülbelül 5,33 milliárd eurónyi pénz fog kifizetni az EU hogy az ország fejlődjön ezt a lehúzást nem beszélve arról a pénzről amit az előző (2007-2013-as) ciklus allat kaptunk, az Európai Uniótól!!! Ezt a pofátlan lehúzást!!!!

2013. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor Oroszország el tudja látni magát. Rendben ebben akkor elfogadom a véleményed, mivel személyesen tényleg nem jártam Oroszországban csak riportokból és hírekből tájékozódom. Viszont ami az EU-t illeti lehet ,hogy ők hisznek benne (mármint a vezetés) de ez egy hibás rendszer, hiszen akkor miért lenne ennyi ország aki a csőd szélére kerül, mint például Olaszország, Görögország,Spanyolország. A kommunizmusban is az volt a baj ,hogy hittek ugyan benne nagyon szép hogy mindenki egyenlő csak kivitelezhetetlen. A sok pénzt meg csak felügyelet mellett szabadna odaadni mert elpazarolják ostobaságokra.
2013. okt. 25. 12:09
 13/14 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy az EU hibás rendszerrel működik?


"miért lenne ennyi ország aki a csőd szélére kerül, mint például Olaszország, Görögország,Spanyolország"


Nos részben megválaszoldat magadnak a kérdésedet, ahogy már írtam 7évente az EU pénzeket oszt tagországainak hogy azok gazdasága,ipara stb ... fejlődjön ezért "szabályoz és rendelkezik szinte minden felett az EU (és úgy egyépként a demokratikus országok) hogy ezeket a pénzeket "értelmes" haszons dolgokra költse az adott tagország.A görögök a legroszabb példa erre 1981-ben lépettbe a szervezetbe és a görög diplomaták/lobbisták/miniszterek/hivatalnokok ... sok pénzt is kaptak (mint mi Kelet-Eu-s országok manapság)de és ez egy elég fontos de ezeket a pénzeket felesleges és ostoba dolgokra költötték jó példa erre a 14.havi nyugdíj és még sorolhatnám hogy a görögök mire és menyi EU-s pént szórtak ki az ablakon.

Ami a spanyolokat illeti ők már jobban álnak bár náluk is magam a munkanélküliek száma.Még rengeteg olyan térségük van ami fejlesztásre szorul, de ők nem költik felesleges dolgokra az EU pénzeket nem is állnak anyira rosszul mint a görögök.

Az olaszokkal megint más a helyzet,ha az ország egészét vesszük akkor gazdag ország. Viszont ha részleteiben megnézzük É-Olaszország rendkívül gazdag míg D-Olaszország elégé szegény hagsúlyozom olasz mércével mérve Délen többen foglalkoznak földműveléssel magasabb a munkanélküliek száma mint Északon, de az olasz gazdaság egymagában van olyan erős hogy ezt a helyzetet kezelje jól vagy rosszul ezt majd a jövőben megtudjuk.

Egyépként ebben hogy melyik ország hogyan kezeli a gazdasági válságot érdekes utánanna nézni régeben olvastam róla egy cikket ahol leírtak 2 modelt az egyikbe az Újlatin országok kerültek:Olaszok,Franciák,Spanyolok,Portugálok

A másikga pedig a Németek és a velök szomszédos országok

Ha a kettőt megvizsgálod kiderül hogy az Újlatin országok ellégé rosszul kezel a válságot míg a Német modell jobban.

Ezt 1-2 éve olvastam és lehet benne valami.

Az EU-t nem hasonlítható össze a kommunizmussal már csak alapvető dolgok miatt sem az EU egy szervezet,Kommunizmus pedig egy eszme.

2013. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szovjetúnió is egy szervezet au utolsó érvelés csak kiforgatás

Amúgy a kérdés már értelmetlen ha ma megnézted a híradást miszerint Magyarország 11% os exportot míg 8% importot folytat Oroszországgal.

2013. okt. 25. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!