Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japannak miert nincs politikai...

Tarak kérdése:

Japannak miert nincs politikai ereje (se katonai) csak gazdasagi? Nem ugy mint pl. Oroszorszagnak, USA-nak vagy Kinanak?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a harmadik legnagyobb gazdasag a vilagon. Azonban nem tud mas orszagokat segiteni, nem tart egy regiot se ugy gazdasagilag birtokolva- vagy politikailag- mint Kina Afrikat illetve a kornyezo orszagokat, vagy az USA a vilag jelentos reszet.

Ha belegondolok, az egyik legnagyobb gazdasagi hatalom, de a befolyasa csak a sajat orszagara terjed ki.



2013. okt. 24. 07:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
okok: masodik vilaghaborun kivul, tobb okra lennek kivancsi
2013. okt. 24. 07:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Katonai azért nincs, mert az USA beleírta az alkotmányukba, hogy Japánnak nem lehet hadserege.


A külkereskedelmi kapcsolatairól nem tudok sokat, de biztos vannak neki, plusz úgy tudom, a mi államadósságunk jelentős részét is Japán hitelezi éppen.

2013. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így vagy úgy, de a gazdasági erőt többre tartják. Úgy tűnik, jó lóra tettek.
2013. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Japán eléggé el van foglalva a helyi dolgokkal, Kína, meg Korea.
2013. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Japán még mindig büntiben van a II világháború miatt, csakúgy , mint Németország.


A japán és a német gazdaság kiváló, területükből és népességükből adódóan hatalmas befolyásuk lehetne.


Akár lehetne is atomfegyverük , nagy seregük, de még büntiben vannak.

Sok japán és német hazafi épp ezért szokta azt mondani, hogy még mindig megvan szállva a hazájuk


Elég megnézni az EU-t, hiába jó a német gazdaság akkor is inkább a franciák meg a britek dominálnak.

2013. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Csak halkan mondom, hogy làttàtok màr, mekkora a japán adóssági ráta? Ha jól tévedek, magasabb, mint az USA-é. Kína és Oroszország meg ötven százalék alatt vannak, a GDP-hez képest.

Ennek alapján nem azon csodálkozom, hogy nincs politikai ereje, hanem azon, hogy még a fukusimai helyzetet sem tudták megoldani. Arra a részére gondolok, amit meg lehetett volna - de nincs rá pénz.

2013. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Katonai erőről:

"Hadsereg"-e nincs, van viszont önvédelmi egysége. Japán katonai kiadása az 5. legnagyobb a világon (igaz, ez csak a GDP-jük 1%-a, ami a legkisebb ráta a top15-ben), ha jól tudom voltak valahol a közel-keleten is már békefenntartani.


Japán mindig is elég elszigetelt volt, inkább magukkal foglalkoztak. De ha megnézed, nálunk is van Suzuki, meg Nissin gyár, úgyhogy azért nem mondanám, hogy nincs semmi befolyásuk. Csak nem olyan aggressziv mint a többiek, megmaradnak a gazdasági kapcsolatoknál (úgy tűnik)

2013. okt. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez egy remek kerdes Mr Tarak,


Valoban, egy gazdasagi nagyhatalom ami minden mas szinten majdnem teljesen " kasztralva " van.

Megkerdeztem 2 collegamat ( Japanese Americans ) nem nagyon kaptam elfogadhato valaszt.

Erdekelne hogy neked mi lenne a valaszod a sajat kerdesedre :)

2013. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megvan a maguk baja a kínaiakkal, amúgy úgy látszik hogy ők az egyetlenek aki hisznek a kölcsönös együttműködéssel hosszútávon mindenki jól jár és eddig még nem cáfolt rájuk senki. Elvégre kifizetődőbb egyenrangú partnerként kezelni, akikkel nincs személyes érdekellentétünk?


Természetesen az örök eminens szerepnek is megvannak a maga előnyei, amit Japán természetesen ki is használ.

2013. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

USA_t és Kínát szerintem nem kell magyarázni. Oroszország az energia hordozók pusztán hatalmas földrajzi kiterjedése van jelentősége.

Japánnak azért van gazdasági és politikai hatalma, bár ez csökken ahogy Kína egyre inkább tért nyer.

2013. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!