Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan ertekelnetek President...

Hogyan ertekelnetek President Obama elmult 5 evet otthoni szemszogbol?

Figyelt kérdés

Nehany nap es 5 eve elnok ( Nov 4, 2008 ota ) Barack Obama. Erdekelne hogyan ertekelnek otthonrol az elmult esemenyekben ugyancsak gazdag ot evet.

Ha lehet kurucinfo ispiralt kommentarok mellozzek a valaszt.



2013. okt. 29. 05:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hmmm. Adtam volna egy nem "kurucinfo által inspirált" választ, de így inkább nem mondok semmit. Alapvetően nem vagyok kurucinfo olvasó, de néha ránézek, mert nem teljes a kép az ország folyamatairól és helyzetéről, ha egy médiumot elvi okból kizársz. Ha kizársz valamit és csak a saját hitedben akarsz megerősítést nyerni, akkor nézd meg a népszabadságot, a népszavát, és a magyar narancsot, vagy a hírtv-t és a magyar nemzetet, vagy bármit, ami tetszik. Szevasz.
2013. okt. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rosszul irtam azt hiszem.

A szitkozodast es a "n word " dolgot szerettem volna elkerulni. Ugy nez ki ramferne tobb magyar gyakorlas :)

Bocsi

2013. okt. 29. 06:27
 3/12 fospuska ***** válasza:
Innen Obamát is erősen lobbiérdekek mozgatta bábnak látom.
2013. okt. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem a lobbiérdekek mozgatják, sokkal inkább független személyiségnek látszik, aki a saját feje után megy. Inkább a republikánus párt az, amelyet átsző az olajlobbi. Utóbbiak baloldalinak mondják Obamát, de európai szemmel inkább jobbközép néppártinak felel meg, mint baloldalinak.

Az egészségügyi reform normálisnak tűnik. Tudomásom szerint az amerikai egészségügyi ellátás irreálisan drága, amelyet persze kénytelenek megfizetni az emberek ha meg akarnak gyógyulni. Ezért túl sok fölösleges pénz van a rendszerben, amelyet nem hatékonyan költenek el, ezért a reform hasznos lehet.

A külpolitikája barátságosnak tűnik, még Iránnal is szóba állt. De ennek ellenére vicc volt, hogy a megválasztása után nem sokkal már meg is kapta a Nobel-békedíjat. Talán ennek akar utólag megfelelni.

A lehallgatási botrány viszont rossz fényt vet rá, bár könnyen elképzelhető, hogy már sok éve ez az amerikai gyakorlat, és ő csak a jóváhagyását adta a folytatáshoz.

2013. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom az átlag magyar nem igazán értékeli Mr. President Obama eddigi pályafutását. Kevés hír jut el hozzánk, ami eljut az is csak érintőlegesen. Túl nagy (közvetlen) hatása szerintem nincs az átlag magyar életére így szerintem még mindig úgy gondolunk rá mint az első színes bőrű elnök és pont.
2013. okt. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én félig sikeresnek gondolom, de még nincs értelme mérleget vonni. Ha tud még sikert elérni a bel-és külpolitikában, és a demokraták választást nyernek majd Hillary Clintonnal, akkor Kennedy és Roosevelt mellé fog kerülni, ha nem, akkor úgy fogunk rá emlékezni, hogy nem tudott megbirkózni a republikánusokkal, és folytatódott az USA súlyának csökkenése a feltörekvő országokkal (pl. Kína,Oroszország) szemben.
2013. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Békésebb külpolitika és nagyobb szövetségi költségvetéssel közelített az európai normákhoz és ehhez egyenlőre tartotta is magát. A világnak szimpatikusabb és hasznosabb egy republikánus kormánynál, de hogy az amerikaiaknak jobb-e, az már egy nehezebb kérdés. Az amerikai költségvetés, néhány hasznos reform ellenére kicsit és a fiskális politika sem harmonizált túlzottan a FED-ével, ami némi gondot okozhatott, de középtávon jól vizsgázott az amerikai gazdaság, egy enyhe hosszútávú lassításért cserébe. A jövő zenéje az, hogy ez megérte-e.


Összegezve egy olyan politikus, aki kiáll az elveiért és sokkal civilizáltabb az elődjénél, jobban boldogul a külpolitikában, mint elődje. Számomra kifejezetten szimpatikus volt Obama eddigi ténykedése.

2013. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Béke-nobeldíjasként elég kevés háborút indított...
2013. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első béke Nobel-díjas háborús bűnös :(
2013. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" haborus bunos " ??


Mi alapjan lenne haborus bunos ?

2013. nov. 1. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!