Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az NDK-ban volt éhinség?

Az NDK-ban volt éhinség?

Figyelt kérdés

2013. nov. 7. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

kint dolgoztunk évekig,kaja volt bőven,csak nem túl jó minőség,

-pl a szalámik ,fölvágottak borzalmas ízüek voltak,

2013. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem volt, de olyan nagy jólét se.

viszont fater a családdal 87-ben ment ki, igaz az a vége volt már. Dolgozott, sok pénzt tudott keresni, ott születtem én is, majd 90-ben jöttünnk vissza.

2013. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kommunizmus alatt a "keleti blokk" gazdasági együttműködése életben tartotta a gazdaságot annyira, hogy mindenféle típusú árucikkből volt legalább egyféle.

Konkrétan az élelmiszer árakat mesterségesen alacsonyan is tartották.

Vagyis tipikusan volt mindenből, amit a környező kelet európai, vagy szovjet országokból be lehetett szerezni. VÁLASZTÉK nem volt. Jobb minőségű (pld svájci) csokoládé, vagy déligyümölcs nem volt. Viszont mindig volt fehér kenyér, szovjet halkonzerv, alapvető zöldségek, gyümölcsök (alma, körte, barack...)

Műszaki cikkekért, szolgáltatásért sokszor hónapokig kellett várni (előjegyezték az embert autóra, telefonra stb.) bár szerintem az NDK-ban éppenséggel sok mindenkinek volt a kétütemű (nagyon zajos és büdös, minimál-komfortos) Trabantja, vagy szintén kétütemű Wartburgja, ezeket konkrétan ott gyártották.

2013. nov. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem a mostani Magyarországban nagyobb az éhínség,mint az NDK-ban.Ugyanis éltem mindkettőben...és az jobb volt
2013. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!