Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért végezték ki rögtön Bin...

Miért végezték ki rögtön Bin Ládent, miért nem fogták el?

Figyelt kérdés
analizálhatták volna az elméjét, alaposan kivizsgálhatták volna, egy kis kínzás. vallatás
2013. nov. 9. 20:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
Mert még több embert öltek volna meg az al-kaida tagjai, túszul ejthettek volna egy csomó amerikait, újságírótól a katonáig, politikustól az olajmunkásig.
2013. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Salamon Bálint ***** válasza:
35%
Mert nem akarták, hogy még életében mártír-kultusz alakuljon ki körülötte. Ezért inkább gyorsan végeztek vele olyan szituációban, ahol Bin Laden nem mint harcos, hanem mint átlagos civil halhat meg (életét nem Istennek áldozta föl és nem is harc közben), így elkerülve a mártiromságot.
2013. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de ki tudja ,hogy meghalt-e végül ...
2013. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%
én is csatlakozom az előttem szólohoz én azt is eltudom már hinni ebben a világban hogy nem is ölték meg :)
2013. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 acelsziv ***** válasza:
5%
Az is érdekes, hogy az akcióban részt vevő kommandó minden tagja halott mostanra.
2013. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék rá mérget, hogy az Laden volt. Szerintem nagyobb az esélye, hogy nem, mint hogy igen. Ráadásul annyi év után pont a választásokat megelőző évben? Nem hiszem, hogy Osama még él, de hogy nem 2011 májusában halt meg, arra mernék pénzt tenni.


Az viszont tudtommal nem igaz, hogy az akció résztvevői halottak.

2013. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 Salamon Bálint ***** válasza:
#5: urban legend
2013. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 Salamon Bálint ***** válasza:
Urban legend, hogy az akció résztvevői halottak.
2013. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

de azt írják, hogy genetikai vizsgálattal 99%-os bizonyossággal állították, hogy a holttest Osamáé


ezzel együtt azt is írja, hogy a haditengerészet egy magas rangú tisztje, terrorszakértő véleménye szerint Bin Láden 2001 végén meghalt és az amerikai kormány ezt mindvégig tudta


"Oszáma bin Láden halála a mai napig tisztázatlan, s csupán egymásnak is többször ellentmondó beszámolókra és nyilatkozatokra támaszkodhat a közvélemény."


Akkor mit higgyünk mi, egyszerű halandó emberek...

2013. nov. 9. 21:35
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

A másodikkal egyetértek, el akarták kerülni a Bin Laden kultusz erősödését, ezért is tüntették el a holtestet.

A másik nagyon fontos tényező, hogy egyszerűen nem tudtak volna mit kezdeni vele.

- Ha visszaadják Afganisztánnak, Pakisztánnak vagy Szaud-Arábiának, nem garantálható, hogy felelősségre vonják.

- Elvihették volna őt is Quantanamora, de ott sem tartható örökre, Obama megígérte a tábor bezárását.

- Ha az USA-ban bíróság elé állítják és nyílt tárgyaláson életfogytiglanra vagy halálra ítélik, az megint csak óriási teher lett volna Amerikának.


Így a legegyszerűbb volt gyorsan kivégezni és eltüntetni.

2013. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!