Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy tetszene egy ilyen...

Hogy tetszene egy ilyen Európa? Mit gondoltok mi lenne a különbség a jelenre vetítve, ha a történelem úgy alakul hogy ezek a határok alakultak volna ki?

Figyelt kérdés
Főként ha a balti és a skandináv határok alakultak volna másképp, akkor annak lennének nagy nemzetközi hatása, főként Oroszországra nézve, na és persze arra is kíváncsi vagyok mit gondoltok mi lenne/lett volna Magyarország mai és korábbi sorsa ha pl Európa határai az Első V.H. után így alakultak volna. (tehát oroszok elveszítik a balti kijárást, a finnek meg mondjuk még hamarabb szerezték volna meg azokat a területeket, Magyarország, Bosznia, és Szlovénia kiszakadt volna a monarchiából még a háború vége előtt....)

2013. nov. 14. 15:41
 1/9 A kérdező kommentje:
2013. nov. 14. 15:44
 2/9 A kérdező kommentje:
vagy esetleg ez: [link]
2013. nov. 14. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szolévia bekebelezésével csak nőtt volna az etnikumok aránya, és pont ez volt a probléma!
2013. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Na én az etnikumos ügy miatt vagyok igazán pipa az "ősökre".


1000 év nem volt elég hogy egy egységes nemzetet hozzanak létre ahol mindenki magyarul beszél, például az oktatás segítségével, asszimilálással, a nemzetiségek "elkeverésével".


A XIX. században pedig igazán nagy eredményeket lehetett volna elérni e téren(főleg O.M.M.-en belül, mert akkro legalább volt belügyünk) és nem kellett volna hozzá erő sem. De főleg a jobbágyrendszerben ment volna ez igazán könnyen, mármint az elkeverés.


Amúgy nekem nagyon tetszenek a térképek, profi munka. :D Az biztos hogy jobb lenne egy ilyen Európára ránézni, de a balti országos részét nem értem.

2013. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annak az a lényege hogy pl EU-n belül meglegyen a szárazföldi összeköttetés (finn és balti) valamint a balti tenger az EU területe legyen teljesen, és ha Oroszország akar ott bármit is akkor vámot kelljen fizetni, na meg hadihajói se lennének legalább egy köpésre az EU partoktól annyi helyen mint ma. Amíg meg pl Szovjetunió meg vasfüggöny addig ezt a "bezárást" Dánia látta volna el, természetesen minden nyugati hatalommal a háta mögött.
2013. nov. 14. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Oké ez érthető.


Tegyük fel sikerült létrehozni az egységes országot, mindenki magyar. Mi van a 2. Világháborúval? Hitler hogy szerzi meg a román olajmezőket és a déli szárnyat a Szovjetunióhoz ha az ország "útban" van. mind1 hogy (Szlovéniát is beolvasztottuk volna vagy nem, ebből a szempontból) Vagy Hitler mellé állunk vagy Hitler ellen, ez a két választásunk lett volna. és ha mellé akkor v.h. vége felé megszáll a Szovjetunió és ezzel Földközi kijárást szerez, amit a nyugat sosem hagyott volna, szóval ezért szétdaraboltak volna. Ha szembe szállunk Hitlerrel akkor meg ő darabol szét. Szóval ez sehogy sem lett volna jó.


Magyarország nem tudta volna megtartani ezeket a területeket, akkor sem ha nincsenek nemzetiségek, Szlovénia ide vagy oda.


Amúgy egy ***isztánnal kevesebb van. Örményország legalább 2szer akkora lett mint valójában meg pl Grúzia is nagyobbnak tűnik. Ezekkel mi van?

2013. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen térképrajzolós mániát, de mindenki elköveti azt a hibát, hogy nem tűz részletes magyarázatot ahhoz, hogy milyen alapon húzta meg ott azt a vonalat, ahol. Mármint azon kívűl, hogy így jól néz ki. Már korábban is volt ilyen kérdés, ahol a kérdező nagyon szép térképet hozott össze, de nulla magyarázattal. Így hogy tudja az ember megítélni, hogy tetszik-e vagy sem?
2013. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A térkép horvátországi-adriai része elég irreális, mert ahogy az előttem szólók isírták, csak akisebbséget növelték volna, azzal meg látható mire mentünk 1920-ban. Plusz Horvátországot csak úgy bekebelezni...látható 1991-ből, hogy nem lett volna jó vége. Szerintem egy olyan M.o lett volna korrekt, ahol az önállósodni vágyó kisebbségeket a 19.sz-ban leválasztották volna a magyarok, hagy menjnek, legyen saját országuk, és ezzel vita befejezve. Ezáltal lehetett volna M.o nagyobb, ott meghúzva a vonalat, ahol magyar többség volt.

Egyébként az is érdekes kérdés lenne, hogy lett volna-e délszláv háború 1991-ben, ha a 19.sz. végén Horvátország önálósodhat.

2014. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézzétek, szerintem egy kicsit nagyobb dolognak látjátok a nemzetiségkérdést mint ami valójában. Kellő forrásokkal és egy jó stratégiával egy nemzeték alatt is igen jelentős eredményeket lehet elérni.


Az a baj hogy nem volt se elszántság se kellő forrás egy nagyszabású terv végrehajtásához. Mindenki inkább mással volt elfoglalva mindenki más irányba akarta vinni a szekeret (országot).


Persze trianon után mindenki számára nyilvánvalóvá vált hogy elba sztuk (1000 év nem volt elég). pl ott van a 2. V.H. utáni lengyel határ. területileg nézve az ország igen nagy részét németek lakták. Ki- vagy áttelepítették őket elkeverve a lengyelekkel. Aztán helyzetbe hozták a lengyeleket így biztosítva és gyorsítva a beolvadást és a természetes lengyel szaporodást. És ennyi probléma megoldva. Nem kellettek évszázadok hozzá csak közös akarat és kellő forrás.

2014. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!