Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a különbség az Eu-s és a...

Mi a különbség az Eu-s és a Schengeni tagállamok között?

Figyelt kérdés

Suliba kéne a kérdés, de akárhogy keresgélek neten nem találok rá választ. Szerintem ez elég pontatlan kérdés. Nem értem mire akarnak rákérdezni.

Ha jól tudom akkor mint akkor az Európai Uniós tagállamok állampolgárai és a Schengeni tagállamok állampolgárai is a szabad mozgás közösségi jogával rendelkeznek, azaz szabadon átléphetnek különböző országok államhatárait. Az egy dolog hogy 2 különböző dologról beszélünk, de szerintem itt inkább csak hasonlóságok vannak nem?


2013. dec. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


"A Schengeni Egyezmény az Európai Unió (EU) első és harmadik pillérének része, amely elsősorban a belső határőrizet megszüntetését és a külső határok közös ellenőrzését jelenti. Az egyezménynek nem minden unióbeli ország a tagja, és vannak nem EU-beli tagjai is. Az egyezményt nem minden aláíró tagország alkalmazza."


Tehát a különbség, hogy a belső határőrizet megszüntetését külön egyezmény szabályozza az EU-n belül, mely nem minden ország esetében lépett érvénybe, viszont a részei az EFTA tagállamai: Norvégia, Svájc, Izland, Liechtenstein.

2013. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Az iskolába való válasz: Egyes EU-tagállamok beléptek a Schengeni Egyezmény-be (pl. Magyarország, Ausztria), ezek között megszűnt a határellenőrzés.

Más EU-tagállamok nem léptek be (pl. Románia, Horvátország).

2013. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Én is azt írtam be válasznak amit a második válaszoló írt. Kösz mindenkinek.
2013. dec. 2. 20:23
 4/4 mustafa33 ***** válasza:
Minden schengei EU-s, de nem minden EU-s schengeni.
2013. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!