Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megérné letelepedni Oroszorszá...

Megérné letelepedni Oroszországban?

Figyelt kérdés

a szüleimnek nincs munkája. Most mamám nyugdíjából és az előzőleg félretett pénzünkből élünk 5-en egy házban (én, kistesóm, szüleim, mamám). Hitelünk nincs. Néhány éve egész jó színvonalon éltünk

(talán átlagon felülin is) Az utóbbi években romlott a helyzet. Van egy szép, nagy házunk, kocsink. A házat nem tudjuk télen egészen befűteni, néhány szobát el kell zárnunk. Kocsival is csak nagyon ritkán járunk. A félretett pénzünk nemsokára el fog fogyni. Úgy döntöttünk, hogy ki fogunk költözni Németországba. A nagynéném (mamám testvére) megházasodott egy gazdag, német férfival. (Azt hiszem papírgyára is volt) Már rengeteg rokonunk ki ment hozzájuk, akik hasonló cipőben jártak, mint mi. (anyukám unokatestvére, másik nagynéném is már kint van) Édesanyám mindenképpen Nyugat felé (németo.-ba) akar költözni. Édesapám kicsit nacionalista, mindent megtesz, hogy itt maradhassunk, de már belátta, hogy menni kell. Neki mindegy, hogy hova megy. Mamám is Nyugat felé, kistesóm is oda akar menni. Nyilván azért is, mert mindenki azt a nyelvet beszéli/tanulja. Én viszont nem akarok tartósan ott maradni. Valahogy nem szeretem a nyugati kultúrát, minden nagyon drága, a városok sem tetszenek. Legszívesebben kelet felé venném az irányt. (Lengyelo., Balti államok, Finno.-tól keletre) Valamiért sokkal jobban vonzanak a keleti országok, kultúrájuk, éghajlatuk, városok. Oroszországra gondoltam kiköltözés szempontjából.

Most tanulok oroszul itthon, elég intenzíven. Természetesen Németo.-ban szeretném befejezni tanulmányaimat, majd egy darabig ott dolgozni, de sosem fogom megszeretni azt az országot. 3 évvel ezelőtt voltunk kint, már akkor sem tetszett. Már az éghajlat miatt sem, ráadásul elég soknemzetiségű ország. Sokkal jobban szeretem a hideget, bármennyire is furcsa, de én már 25 fok fölött nem érzem jól magam, ellenben a hideget jól bírom. Mit szóltok az ötlethez? Nagyon nehéz ott

letelepedni? Ha voltatok már Oroszországban, írjatok véleményt, hogy milyen volt!

15/f



2013. dec. 12. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Basszus komolyan mondom nem értem mire fel van ez a nagy oroszország-mánia.

Soha a büdös életbe onnan semmi jó még nem jött (a magyarok számára)


Egyébként, ha kimész idegen leszel. Az orosz nem befogadó. Az életszínvonal pedig a magyarhoz képest siralmas. Ott csak egy szobát nem fűtessz majd...amelyikben laksz. Több szobád úgysem lesz. A téli minusz ott nem annyi mint itt.

2013. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
tegnap én is ezen gondolkodtam, de ahhoz kell jó nyelvismeret félre tett pénz és kalandvágy...
2013. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
.. meg jó meleg téli cucc... meg sok..sok vodka....
2013. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

jesszusom inkább németül tanulnál, oroszoknál még rosszabb a helyzet mint itt. De lesz jobb is, nem kell itthagyni mindenáron az országot, mert nem úgy élünk mint a királyok :D


a pénz nem boldogít csak megnyugtatja az idegeket.

2013. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tomala ***** válasza:
90%

Én a tavaszi félévet Moszkvában töltöttem, és nyugodtan mondhatom, a moszkvai életszínvonal többszöröse az itthoninak. Csak példaként: Ott a Range Rover Evoque olyan népautó, mint itthon az F Astra, és ha nincs iPaded, azon csodálkoznak.

Durva túlkínálat van munkából, ezért a fizetések a csillagos égig emelkednek. A metrókocsikban plakáton keresnek metróvezetőt 420 000 - 800 000 forintnyi rubel havi fizetésért. És nem kapkodnak az állásért.


VISZONT:

Szentpétervár még hasonló, és van pár ipari nagyváros, ahol normálisnak mondható az életszínvonal, de ezeket leszámítva az orosz vidék nyomorog. Összehasonlításképp: egy vidéki mentőtiszt havi 30 000 Ft körül keres. És jó, ha van munka.

Éppen ezért mindenki a fővárosba, vagy a nagyvárosokba költözne. Emiatt az ingatlanárak épp úgy az egekben vannak, mint a fizetések. Kapaszkodj: Egy használt, 50-60 m2-es, átlagos állapotú panellakás a centrumtól metróval egy órára 90-110 millió Ft között mozgott azon a környéken, ahol laktam. És ott áll a 10 emeletes előtt az új A8-assal a középvezető.

Nem véletlenül mondják, hogy a legnagyobb szerencse Moszkvában lakást örökölni.


Ha van ennyid egy lakásra, vagy meg tudod oldani máshogy a lakhatást, és oroszul is jól beszélsz, akkor tiéd a pálya.

2013. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Én félig orosz vagyok, édesanyám orosz származású, Ufa városában lakott, mamámék még mindig ott laknak. Évente egyszer kimegyünk hozzájuk. Én is csak meg tudom erősíteni azt, amit az 5. válaszoló írt. Moszkva gyönyörű város, sokkal tisztább, jobb állapotban van, mint Bp. A város nagyon drága. Szentpétervár kicsit olcsóbb. Vannak még nagy iparvárosok, igazából ezekben érdemes gondolkodni, ha ki akarsz költözni. Itt munkahely is van, és a lakásárak is alacsonyabbak. Vidéken pedig középkor van, nagyon rossz a helyzet. Az uráli körzetben lévő nagyvárosok elég élhetőek, mint pl.: Ufa, Jekatyerinburg, Perm, Tyumeny.

A transzszibériai expresz útvonalán lévő nagyvárosok is elég jók (Moszkva, Vlagyimir, Nyizsnij Novgorod, Kirov, Perm, Jekatyerinburg, Tyumeny, Omszk, Novoszibirszk, Krasznojarszk, Irkutszk, Ulan-Ude, Csita, Habarovszk, Vlagyivosztok)

Ufa egy elég nagy iparváros, az Urál-hegységnél, elég fejlett is.

Itt egy videó, a városról:

https://www.youtube.com/watch?v=ClfcLypZudw

2013. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

1-es

Igy 9 év távlatából nem tudom olvassa e ezt még valaki.

De végig tekintve hogy jelenleg mi történik Európában, és még csak az elején vagyunk ,kezdek kicsit irigykedni az oroszokra.

Tekintsünk el attól a hogy egy másik országot, csak úgy lerohanni csúnya dolog.

Szóval a határaikon belül nem lesz háború, őket nem fogja szerintem megtámadni senki a több ezer nukleáris robbanó fejük miatt, amit adott esetben tuti használnának is.

Nem lesz náluk drága fűteni ,mert kb több száz évre elég gázuk van. Nem lesz drága benzin, és nem fog elfogyni az sem náluk, mert rengeteg olajuk van. A világ legnagyobb országa,ahol kb minden van az önfenntartáshoz, ami nincs azt valószínűleg keletről meg fogják kapni némi olajért cserébe, és meg is tudják védeni amilyük van adott esetben.

Lehet vissza mennek 70-80 as évekbe ,és ladák lesznek újra, amiben nem lesz fedélzeti komputer, meg esőszenzor, de lesz benne benzin!

Majd kibírjak Zara, meg Mc nélkül valahogy.

Nekem itt Európában, egyre inkább az az érzésem ,hogy hülye gyerekek irányitják a dolgokat,és nincs jövönk!

2022. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez az érzésem
2022. okt. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!